Champions League: Άνετη νίκη για Σοσιεδάδ, με ανατροπή η Μπράγκα στο Βερολίνο

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ πέρασε άνετα από την έδρα της Σάλτσμπουργκ με 2-0 για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Ολική ανατροπή στο Βερολίνο για την Μπράγκα που κέρδισε 2-3 την Ουνιόν.

Άνετα πέρασε από την έδρα της Σάλτσμπουργκ η Ρεάλ Σοσιεδάδ που επικράτησε 0-2 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου του Champions League φτάνοντας στην πρώτη της νίκη για φέτος.

Το σκορ για τη Σοσιεδάδ άνοιξε στο 7' ο Ογιαρθάμπαλ με τον Μέντεζ να διαμορφώνει το τελικό 0-2 στο 27'.

Στο άλλο ματς της βραδιάς για τον 3ο όμιλο η Μπράγκα πέτυχε την ολική ανατροπή κόντρα στην Ουνιόν αφού βρέθηκε αρχικά πίσω στο σκορ με 2-0. Ο Μπέκερ μέσα σε 7 λεπτά έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους (30', 37'), με τους Πορτογάλους όμως να αντιδρούν άμεσα και να μειώνουν στο 41' με τον Νιακάτε.

Η ισοφάριση ήρθαν με εκπληκτικό γκολ του Μπρούμα στο 51' με την ολική ανατροπή να έρχεται στην καθυστερήσεις με τον Κάστρο που είχε περάσει αλλαγή στο ματς στο 86'.