Champions League: Ο Μπέλιγχαμ λύτρωσε τη Ρεάλ Μαδρίτης - Πήρε το βαθμό η Γαλατασαράι (highlights)

Με μία ισοπαλία και με μία νίκη άνοιξε η αυλαία των αγώνων της Τετάρτης (20/9) για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Αγχωτική ήταν η πρεμιέρα της Ρεάλ Μαδρίτης στο φετινό Champions League. Οι Ισπανοί κατάφεραν στις καθυστερήσεις να ξεπεράσουν το εμπόδιο της σκληροτράχηλης Ουνιόν Βερολίνου.

Η «βασίλισσα» σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί και χρειάστηκε τη βοήθεια του Μπέλιγχαμ για να πάρει τη νίκη. Ο Άγγλος διεθνής σκόραρε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και έτσι χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Σε θρίλερ εξελίχθηκε και το άλλο ματς της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης ανάμεσα στη Γαλατασαράι και την Κοπεγχάγη. Οι Δανοί προηγήθηκαν με τα γκολ των Ελιουνούσι και Γκονσάλβες, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν.

Μέσα σε διάστημα δύο λεπτών ισοφάρισαν σε 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ. Ο Μποέ στο 86' μείωσε σε 2-1 και στο 88' ο Τετέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.