Ρακόφ - Καραμπάγκ 3-2: Πήραν το «θρίλερ» και το προβάδισμα οι Πολωνοί

Η Ρακόφ των Σβάρνα και Παπανικολάου πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, η Καραμπάγκ απάντησε αλλά οι γηπεδούχοι με γκολ στις καθυστερήσεις πήραν το πάνω χέρι ενόψει της ρεβάνς του Αζερμπαϊτζάν

Προβάδισμα πρόκρισης σε ένα ματς-θρίλερ πήρε η Ρακόφ. Η ομάδα των Σβάρνα, Παπανικολάου (αμφότεροι βασικοί) επικράτησε 3-2 της Καραμπάγκ στο πλαίσιο του β' προκριματικού γύρου στο Champions League και έχουν το πάνω χέρι για μια θέση στην επόμενη φάση.

Ύστερα από ένα «λευκό» πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Καφαρκουλίεφ στο 55'. Μάλιστα, στο 71' με τον Πιασέσκι πήραν αέρα δύο τερμάτων.

Η απάντηση των Αζέρων ήταν άμεση και με πρωταγωνιστή των Τζίτζα (73', 75') έφεραν το ματς στα ίσα. Τελικά τη λύση στη Ρακόφ έδωσε ο Κιτέλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.