Προκριματικά Champions League: Ο Άρης Λεμεσού συνέτριψε τη Μπάτε με 6-2 - Προβάδισμα για Σέριφ

Ο Άρης Λεμεσού έκανε πάρτι κόντρα στη Μπάτε, ενώ η Σέριφ νίκησε τη Μακάμπι Χάιφα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Άρης Λεμεσού τον πρώτο αγώνα με τη Μπάτε για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η ομάδα της Κύπρου επικράτησε με 6-2 και ήδη θα πρέπει να σκέφτεται την παρουσία της στον τρίτο προκριματικό γύρο. Ο Γκομίς στο 17' έκανε το 1-0 με πέναλτι και ο Μπένγκτσον πέτυχε το 2-0 στο 32ο λεπτό.

Επτά λεπτά αργότερα ο Μπέιν υπέπεσε σε αυτογκόλ με αποτέλεσμα ο δείκτης του σκορ να ανέβει στο 3-0. Ο Κοντσεβόι μείωσε σε 3-1, όμως οι Κύπριοι δεν πτοήθηκαν και έκαναν το 4-1 με τον Γκομίς. Η Μπάτε πέτυχε δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Χαντάρκεβιτς. Το 5-2 προήλθε από τον Μόντνορ και το 6-2 από τον Στεπίνσκι.

Όσον αφορά το ματς της Σέριφ με τη Μακάμπι Χάιφα, οι γηπεδούχοι έκαναν το πρώτο βήμα πρόκρισης, αφού νίκησαν με 1-0. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Ταλάλ στο 28ο λεπτό.