Προκριματικά Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης η Φαρούλ, «γκέλα» για Σλόβαν

Η Φαρούλ νίκησε 1-0 την Σέριφ Τιρασπόλ και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League. H Σλόβαν Μπρατισλάβας έμεινε στο 1-1 με την Εσπεράνζ παίζοντας για όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Προβάδισμα πρόκρισης στον δεύτερο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League πήρε η Φαρούλ από την Ρουμανία, η οποία επικράτησε με 1-0 της Σέριφ Τιρασπόλ από την Μολδαβία.

Το γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Νταβίντ Κίκι στο 56ο λεπτό της συνάντησης.

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας από την Σλοβακία «τα βρήκε σκούρα» απέναντι στην Σουίφτ Εσπεράνζ από το Λουξεμβούργο μένοντας στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ντόμινικ Στολζ στο 22' και οι γηπεδούχοι απάντησαν τρία λεπτά αργότερα με τον άλλοτε εξτρέμ του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις.

Ο Κούτσκα όμως αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αναγκάζοντας την Σλόβαν να παίξει με αριθμητικό μειονέκτημα για όλο το δεύτερο μέρος.

Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκε για τους Σλοβάκους ο 28χρονος Έλληνας μέσος Κυριάκος Σαββίδης.