Champions League: Τυπική διαδικασία ή επική ανατροπή;

Οι Ίντερ και Μάντσεστερ Σίτι έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα κόντρα σε Μπενφίκα και Μπάγερν, ωστόσο στο Champions League τα έχουμε... δει όλα! Κάτοχο βρίσκουν απόψε τα δύο τελευταία εισιτήρια των ημιτελικών σε Μιλάνο και Μόναχο (MEGA, Cosmote Sports).

Η Μάντσεστερ Σίτι πραγματοποίησε μια εκπληκτική εμφάνιση και νίκησε 3-0 την Μπάγερν στο πρώτο παιχνίδι στο City of Manchester Stadium. Τα γκολ των Ρόντρι, Μπερνάρντο Σίλβα και Έρλινγκ Χάαλαντ έδωσαν στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα το προβάδισμα απέναντι στην πρώην ομάδα του, αλλά ο Τόμας Τούχελ και η ομάδα της Μπάγερν θα έχουν ελπίδες για μια επική ανατροπή. Με τους παθιασμένους οπαδούς τους μαζί τους, όλα είναι πιθανά για τους πρωτοπόρους της Bundesliga. (22:00, MEGA, CS3 HD).

Πιθανές ενδεκάδες:

ΜΠΑΓΕΡΝ: Σόμερ, Παβάρ, Ντε Λιχτ, Ουπαμεκανό, Ντέιβις, Κίμιχ, Γκορέτζκα, Κομάν, Μουσιάλα, Σανέ, Μίλερ

Εκτός: Νόιερ, Ερνάντεζ

Αμφίβολος: Τσούπο-Μοτίνγκ

Χάνουν το επόμενο ματς εάν δεχθούν κίτρινη: Κίμιχ, Μαζράουι

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ, Ντίας, Ακέ, Στόουνς, Ρόδρι, Μπερνάρντο, Ντε Μπρόινε, Γκιντογκάν, Γκρίλις, Χάαλαντ

Εκτός: Φόντεν

Χάνει το επόμενο ματς εάν δεχθεί κίτρινη: Ακάντζι

Η Ίντερ πήρε σαφές προβάδισμα πρόκρισης με μια εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη 2-0 στη Λισαβόνα. Το γκολ του Νικολό Μπαρέλα στο δεύτερο ημίχρονο και ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις από τον Ρομέλου Λουκάκου έβαλαν την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι σε θέση οδηγού, αλλά η Μπενφίκα θα εξακολουθεί να αισθάνεται ότι έχει αρκετές πιθανότητες να είναι εκείνη που θα προχωρήσει στα ημιτελικά. Ωστόσο, θα πρέπει να κάνει κάτι που δεν έχει καταφέρει ποτέ στο παρελθόν, να κερδίσει στο Σαν Σίρο. (22:00, Cosmote Sport 3 HD).

ΙΝΤΕΡ: Ονάνα, Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Ντάμφριζ, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μχιταριάν, Ντιμάρκο, Τζέκο, Λαουτάρο

Εκτός: Σκρίνιαρ

Αμφίβολος: Ντε Βράι

Χάνουν το επόμενο ματς εάν δεχθούν κίτρινη: Μπαστόνι, Ντιμάρκο, Τζέκο, Λαουτάρο

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Βλαχοδήμος, Γκιλμπέρτο, Σίλβα, Οταμέντι, Γκριμάλντο, Φλορεντίνο, Τσικίνιο, Αουρσνες, Ράφα Σίλβα, Μάριο, Ράμος

Εκτός: Μπα, Ντράξλερ

Χάνουν το επόμενο ματς εάν δεχθούν κίτρινη: Ράμος, Φλορεντίνο, Μάριο