Εκτός Τσάμπιονς Λιγκ ο ΑΠΟΕΛ

Κέρδισε τη Σούντουβα με 1-0 στο ΓΣΠ, μη μπορώντας να ανατρέψει το εις βάρος του 3-1 από τον πρώτο αγώνα στη Λιθουανία.

Σοκ για τους πρωταθλητές Κύπρου, οι οποίοι έμειναν νωρίς-νωρίς εκτός συνέχειας του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο ΑΠΟΕΛ κλήθηκε να ανατρέψει το εις βάρος του 3-1 από τον πρώτο αγώνα κόντρα στη λιθουανική Σούντουβα, ωστόσο στον επαναληπτικό της Τρίτης (17/7) στο ΓΣΠ επικράτησε μόνο με 1-0, σκορ που τον άφησε εκτός της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε ο Ποτέ στο 20ό λεπτό, ωστόσο παρά το γεγονός ότι η κυπριακή ομάδα είχε στη διάθεσή της περισσότερα από 70 λεπτά για ένα δεύτερο τέρμα, εντούτοις δεν τα κατάφεραν.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΕΛ (Μπρούνο Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Ιωάννου (77′ Νατέλ), Καρλάο, Ταβάρες, Μοράις, Σόουζα, Εφραίμ (77′ Αλωνεύτης), Αλ-Τάαμαρι (65′ Αλ-Τάαμαρι), Ντελατόρε, Ποτέ.

Σούντουβα (Βλαντιμίρ Τσεμπούριν): Καρντούμ, Σεβρλιούγκα, Λεϊμόνας, Α. Γιανκάουσκας, Ζιβάνοβιτς, Σλάβιτσκας, Ασεβέδο (75′ Βεζεβίτσιους), Ματουλεβίτσιους, Βερμπίκας, Τόπτσαγκιτς (53′ Κασπαραβίτσιους), Σισίλια.