LIVE Champions League: Γιουβέντους - Πόρτο, Ντόρτμουντ - Σεβίλλη (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη (live, score, highlights) των επαναληπτικών αγώνων της φάσης των «16» του Champions League την Τρίτη 9/3. Γιουβέντους - Πόρτο (22:00) και Ντόρτμουντ - Σεβίλλη (22:00) στο πρόγραμμα.

Το βράδυ της Τρίτης (9/3, 22:00) συνεχίζεται η αγωνιστική δράση για τη φάση των «16» του Champions League, με τους επαναληπτικούς αγώνες Γιουβέντους - Πόρτο (22:00) και Ντόρτμουντ - Σεβίλλη (22:00).

Γιουβέντους - Πόρτο 3-2

Τέλος αγώνα, η Πόρτο πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

117' Γκολ - Ο Ραμπιό διαμόρφωσε το 3-2 για τη Γιουβέντους.

115' Γκολ για την Πόρτο - Έκανε το 2-2 έχοντας για σκόρερ τον Ολιβέιρα - Βρήκε στόχο με εκτέλεση φάουλ.

110' Ο Κουλουσέβσκι έκανε μία υπέροχη ατομική ενέργεια, δοκίμασε το σουτ, αλλά η άμυνα της Πόρτο σταμάτησε τη μπάλα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, το σκορ παραμένει 2-1

Τέλος κανονικής διάρκεια αγώνα - Έχουμε παράταση (2-1)

90+1 Γκολ για την Γιουβέντους, αλλά δεν μέτρησε, καθώς ήταν οφσάιντ.

90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις...

83' O Σαρ δοκίμασε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας της Γιουβέντους έδιωξε τη μπάλα.

Γιουβέντους - Πόρτο: Ξανά γκολ ο Κιέζα και ανατροπή! (vid)

63' Γκολ - Τo VAR μέτρησε κανονικά το γκολ της Γιουβέντους, η οποία έκανε το 2-1, έχοντας για σκόρερ τον Γκουαρδάδο.

54' Η Πόρτο με 10 παίκτες - Αποβλήθηκε με κόκκινη ο Ταρεμί.

49' Γκολ για τους γηπεδούχους - Ύστερα από ασίστ του Ρονάλντο, ο Κιέζα βρήκε στόχο και έκανε το σκορ 1-1.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Ο Σέζνι κάνει μια εξαιρετική απόκρουση και αρνείται στον Ολιβέιρα ο οποίος εξασφαλίζει λίγο χώρο μέσα στην περιοχή και εξαπολύει ένα γρήγορο σουτ προς το κέντρο της εστίας.

27' Ο Μοράτα κάνει μια καλή κίνηση μέσα στην περιοχή για να πάρει μια πάσα ακριβείας. Κοντρολάρει και σουτάρει αλλά ο τερματοφύλακας κάνει μια θαυμάσια επέμβαση. Κόρνερ.

25' Ο Oτάβιο σουτάρει από την άκρη της μεγάλης περιοχής. Η μπάλα πάει προς την κάτω δεξιά γωνία, αλλά ο Σέζνι αποκρούει και την σταματά.

19' (0-1): Η Πόρτο άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Ολιβέιρα.

Γιουβέντους - Πόρτο: Το γκολ με πέναλτι του Ολιβέιρα για το 0-1 (vid)

7' Ο Ταρεμί (Πόρτο) δεν καταφέρνει να σκοράρει μέσα από την περιοχή καθώς η επαναφορά του πάει στο δοκάρι και έξω.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.

Ενδεκάδες:

Γιουβέντους: Σέζνι, Κουαδράδο, Μπονούτσι, Ντεμιράλ, Σάντρο, Αρτούρ, Ραμπιό, Κιέζα, Ράμσεϊ, Ρονάλντο, Μοράτα.

Πόρτο: Μαρκεζίν, Μαναφά, Μπεμπά, Πέπε, Ζαϊντού, Κορόνα, Ολιβέιρα, Ουρίμπε, Οτάβιο, Μαρεγκά, Ταρεμί.

Γκολ: 49' Κιέζα, 63' Κιέζα, 117' Ραμπιό / 19', 115' Ολιβέιρα,

Ντόρτμουντ - Σεβίλλη 2-2

Ντόρτμουντ - Σεβίλλη 2-2: «Δήμιος» των Ανδαλουσιάνων ο Χάαλαντ μ' άλλα δύο γκολ (Highlights)

Τέλος αγώνα 2-2 - Οι Γερμανοί πέρασαν στην επόμενη φάση

90+6 Γκολ για τη Σεβίλλη - Έφερε το σκορ στα ίσα ο Εν-Νεσίρι

88' Ο Νταχούντ έχασε ευκαιρία για να κάνει το 3-1 στο σκορ.

69' Γκολ για τους Ισπανούς - Μείωσαν το σκορ με τον Εν-Νεσίρι.

64' Ο Γκόμεζ νίκησε τον προσωπικό του αντίπαλο και δοκίμασε ένα σουτ κεραυνό από την άκρη της περιοχής. Ο Χιτζ είδε καθυστερημένα τη μπάλα αλλά κατάφερε να την σταματήσει πριν φτάσει στην κάτω δεξιά γωνία. νερ.

54' Γκολ - Ο διαιτητής είδε παράβαση στην πρώτη εκτέλεση, διέταξε την επανάληψη - Ο Χάλαντ πήρε ξανά τη μπάλα, αλλά αυτή τη φορά με ένα δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ντόρτμουντ - Σεβίλλη: Ακυρωθέν γκολ του Χάαλαντ, μέσω VAR, χαμένο πέναλτι, επανάληψη και 2-0 (vid)!

52' Πέναλτι για την Ντόρτμουντ, το ανέλαβε ο Χάλαντ, αλλά το σουτ που δοκίμασε δεν βρήκε στόχο.

48' To VAR ακύρωσε το γκολ της Ντόρμουντ - Οι Γερμανοί σκόραραν με τον Χάλαντ, αλλά το τέρμα δεν μέτρησε.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

35' (1-0) O Xάλαντ βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα - Ασίστ από τον Ρόις.

Μπορούσια Ντόρτμουντ - Σεβίλλη: Ο... συνήθης ύποπτος Χάαλαντ το 1-0 (vid)

23' - Ο Σούσο κάνει μια άστοχη χαμηλή πάσα μέσα στην περιοχή που κόβεται από τον αντίπαλο αμυντικό. Αν είχε περάσει αυτή η πάσα, η μπάλα πιθανότατα θα είχε καταλήξει στα δίχτυα.

3' Ο Λούκας Οκάμπος νικά τον προσωπικό του φρουρό και εξαπολύει ένα σουτ κεραυνό από την άκρη της περιοχής. Ο Mάρτιν Χιτζ βλέπει καθυστερημένα τη μπάλα αλλά καταφέρνει να την σταματήσει πριν φτάσει μέσα από το δεξί δοκάρι.