LIVE Champions League: Μπαρτσελόνα - Παρί Σ.Ζ., Λειψία - Λίβερπουλ (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη (live, score, highlights) των αγώνων της φάσης των 16 του Champions League την Τρίτη (16/2).

Το βράδυ της Τρίτης (16/2, 22:00) ανοίγει η αυλαία της φάσης των 16 του Champions League, με τα παιχνίδια Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν και Λειψία - Λίβερπουλ.

Μπαρτσελόνα - Παρί Σ.Ζ. 1-4

Τέλος αγώνα (1-4)

Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν 1-4: Ανατροπή με τρία γκολ των Εμπαπέ και Κέαν (vid)!

Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν: Το απίθανο σλάλομ του Μέσι και η μεγάλη απόκρουση Τερ Στέγκεν (vids)

Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν: Άμεση απάντηση του Εμπαπέ και 1-1! (vid)

Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν: Μέσι από την άσπρη βούλα και 1-0! (vid)

86' ΓΚΟΛ: Χατ-τρικ από τον Εμπαπέ - Η Παρί διαμόρφωσε το 1-4 στο σκορ.

79': Αλλαγές για την Μπαρτσελόνα: Τρινκάο αντί του Πέδρι, ο Πούτς στη θέση του Πικέ και ο Πιάνιτς αντί του Μπούσκετς.

70': Προβάδισμα πρόκρισης για τους Γάλλους - Έκαναν το σκορ 1-3 με τον Κεν.

65': O Εμπαπέ με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην Παρί.

45': Τέλος πρώτου ημίχρονου.

35': Πλασέ του Κουρζαουά μέσα από την περιοχή, επέμβαση από τον Τερ Στέγκεν. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Τερ Στέγκεν.

32' ΓΚΟΛ: Η Παρί έφερε το σκορ στα ίσα με τον Εμπαπέ με σουτ από τη μικρή περιοχή.

27' ΓΚΟΛ: Η Μπαρτσελόνα κάνει το 1-0 (Μέσι). Ο Αργεντίνος σταρ ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Νάβας ανοίγοντας το σκορ από την άσπρη βούλα. Ο Φρένκι Ντε Γιονγκ έπεσε νωρίτερα στην περιοχή έπειτα από μαρκάρισμα του Κιμπεπέ.

Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν: Δεν κόστισε το «τσαφ» του Τερ Στέγκεν προ του Εμπαπέ! (vid)

14' Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα - Ο Μέσι έδωσε πάσα στον Πέδρι, ο οποίος ακολούθως έδωσε τη μπάλα στον Γκριεζμάν, αλλά ο Γάλλος δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Ενδεκάδες:

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Λανγκλέ, Πικέ, Ντεστ, Άλμπα, Μπούσκετς, Ντε Γιόνγκ, Πέδρι, Γκριεζμάν, Μέσι, Ντεμπελέ

Παρί Σεν Ζερμέν: Νάβας, Μαρκίνιος Κιμπεπέ, Φλορέντσι, Κουρζαουά, Παρέδες, Γκουέιγ, Βεράτι, Κεν, Εμπαπέ, Ικάρντι

Γκολ: 27' Mέσι / 32', 65' Εμπαπέ, 70' Κεν.

Λειψία - Λίβερπουλ 0-2

Τέλος αγώνα 0-2

71' : Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Εκτός οι Φιρμίνιο, Τιάγκο και στη θέση τους Σακίρι και Τσάμπερλέιν.

Λειψία - Λίβερπουλ: Προβάδισμα των «κόκκινων» με Σαλάχ! (vid)

58' ΓΚΟΛ: Ο Μανέ έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα της Λειψίας.

53' ΓΚΟΛ: Λάθος γύρισμα στην άμυνα της Λειψίας ο Σαλάχ βγήκε πρώτος στη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και άνοιξε το σκορ με υπέροχο πλασέ.

47': Κοντά στο γκολ η Λειψία. Ωραία επίθεση και πάσα για τον Ενκουκού που πέρασε τον Χέντερσον στο τρέξιμο έκανε το σουτ αλλά ο Άλισον με σωτήρια επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ

45': Tέλος πρώτου ημιχρόνου.

32' : Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Γκουλάτσι βγήκε να διώξει τη μπάλα αυτή έφτασε στον Ρόμπερτσον ο οποίος λίγα μέτρα μπροστά από το κέντρο έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι.

15': Διπλή ευκαιρία για τη Λίβερπουλ να ανοίξει το σκορ. Κάθετη πάσα προς τον Σαλάχ ο οποίος βγήκε τετ α τετ έκανε το πλασέ με τον γκολκίπερ της Λειψίας να διώχνει με τον ώμο. Εν συνεχεία ο Φιρμίνιο βρέθηκε μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα έξω.

5' Δοκάρι για τη Λειψία με τον Όλμο.

Ενδεκάδες:

Λειψία: Γκουλασκί, Ανχελίνο, Ουπαμεκάνο, Σάμπιτζερ, Χαϊντάρα, Άνταμς, Κλόστερμαν, Ενκουνκού, Μουκιέλε, Όλμο, Καμπλ.

Λίβερπουλ: Άλισον, Αλεξάντερ - Άρνολντ, Καμπάκ, Χέντερσον, Ρόμπερτσόν, Βαϊντάλντουμ,Τζόουνς, Τιάγκο, Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνιο.

Γκολ: -/53' Σαλάχ, 58' Μανέ