Μάντσεστερ Σίτι - Μαρσέιγ 3-0: Ο Πεπ κράτησε το λόγο του (highlights)

Με γκολ του Aγουέρο στο 77΄η Μάντσεστερ Σίτι σφραγίζει τη νίκη της 2-0  επί της Μαρσέιγ στο «Έτιχαντ»

Mε ή χωρίς βαθμολογικό κίνητρο η Μάντσεστερ Σίτι κυνηγά τη νίκη και αυτό έκανε απόψε επικρατώντας της Μαρσέιγ με 3-0 στο «Etihad».

Στο πρώτο ημίχρονο η Σίτι έχασε ευκαιρίες για γκολ επιτρέποντας στους Γάλλους να ελπίζουν σε πρόκριση στο Europa Leageu καθώς την ίδια ώρα ο Ολυμπιακός έχανε από την Πόρτο.

Mε την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου όμως ο Φεράν Τόρες νίκησε τον Ματαντά ανοίγοντας το σκορ, γκρεμίζοντας το όνειρο των Μαρσεγέζων.

Όταν μάλιστα μπήκε στο ματς ο Αγουέρο, που επανεμφανίστηκε μετά από τον τραυματισμό του, το τέλος ήρθε πιο γρήγορα. Ο Αργεντινός σκόραρε στο 77’ για να έρθει ο Στέρλινγκ στις καθυστερήσεις να διαμορφώσει το τελικό 3-0 που έστειλε τους Γάλλους στο σπίτι τους και τον Ολυμπιακό ξανά στην Ευρώπη.