Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αζάρ «έσπασε την κατάρα»

Ο Εντέν Αζάρ «βρήκε δίχτυα» μετά από μία τριετία στο Champions League στο Ίντερ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο συνοδεύθηκε η επιστροφή του Εντέν Αζάρ στην ενδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από απουσία σχεδόν ενός μήνα από την αγωνιστική δράση λόγω τραυματισμού.

Ο Βέλγος μεσοεπιθετικός πήρε φανέλα βασικού στον εκτός έδρας αγώνα με την Ίντερ την Τετάρτη (25/11) για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League και... άνοιξε τον δρόμο για την νίκη (0-2) στους «μερένχες».

Ίντερ - Ρεάλ Μαδρίτης: Ένα γκολ ανά ημίχρονο οι «μερένγκες», με 10 από το 33' οι «νερατζούρι» (vids)

Με το πέναλτι που αξιοποίησε στο 7ο λεπτό, ο Αζάρ «έσπασε την κατάρα» που τον... κυνηγούσε την τελευταία τριετία, καθώς δεν είχε σκοράρει στην κορυφαία διοργάνωση από το 2017 και συγκεκριμένα από την αναμέτρηση της 22ας Νοεμβρίου, ανάμεσα στην Τσέλσι, όπου αγωνιζόταν, και της Καραμπάχ.