Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι: Το γκολ του Φόντεν για το 0-1, φωνάζει για φάουλ ο Ολυμπιακός (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε το προβάδισμα στην έδρα του Ολυμπιακού χάρη σε γκολ του Φιλ Φόντεν στο 36ο λεπτό.

Τη Μάντσεστερ Σίτι αντιμετωπίζει στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Ολυμπιακός για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

LIVE: Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι (19:55)

Οι «ερυθρόλευκοι» στο 36ο λεπτό δέχτηκαν γκολ από τους Άγγλους που αξιοποίησαν στο έπακρο την πίεση τους μπροστά από τα αντίπαλα καρέ.

Ο Στέρλινγκ μπήκε στην περιοχή και με τακουνάκι έστρωσε στον Φόντεν που από το ύψος του πέναλτι σούταρε για το 1-0.

Οι "πολίτες" πλησίασαν σε αρκετές περιπτώσεις το γκολ και το σημείωσαν στο 36' με τον Φόντεν, σε μία φάση όμως που ελέγχεται για το ξεκίνημά της και φαίνεται ότι υπάρχει φάουλ, καθώς ο Γκουντογκάν κερδίζει την μπάλα από τον Ντρέγκερ, έχοντας χρησιμοποιήσει άγαρμπα τον αγκώνα του και χτυπώντας στο πρόσωπο τον Τυνήσιο μπακ.