Κονσεϊσάο: «Αξίζαμε το δεύτερο γκολ, δίκαιο το αποτέλεσμα!»

Ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο δήλωσε ευχαριστημένος από την ομάδα του, τονίζοντας ότι η Πόρτο πήρε δίκαια τη νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό.

Τι και αν η Πόρτο προηγήθηκε από ένα σπάνιο λάθος του Μπουχαλάκη και στη συνέχεια κυρίως αμυνόταν μέχρι το 2-0 του 85';

Ο προπονητής της πορτογαλικής ομάδας Σέρτζιο Κονσεϊσάο δήλωσε ευχαριστημένος από την ομάδα του, τονίζοντας ότι οι «Δράκοι» πήραν δίκαια τη νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του κόουτς της Πόρτο αμέσως μετά το παιχνίδι:

«Ήμασταν συνεπείς αμυντικά σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο. Πετύχαμε ένα γκολ και είχαμε άλλη μία ευκαιρία, την οποία θα έπρεπε να έχουμε εκμεταλλευθεί καλύτερα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν πιο δυνατός και προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά καταφέραμε να αμυνθούμε σωστά.

Συνεχίσαμε να προσαρμοζόμαστε καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, ώστε να γίνουμε ακόμα πιο συνεπείς στην άμυνα και πιο επικίνδυνοι επιθετικά, καθώς ήμασταν μακριά από την περιοχή τους. Οι αλλαγές λειτούργησαν καλά, πετύχαμε άξια το δεύτερο γκολ και το αποτέλεσμα είναι δίκαιο».