ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-1: Χαμένες ευκαιρίες... (vid)

ΑΕΚ και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ.

Στα σκουπίδια πέταξαν ΑΕΚ και Παναθηναϊκός τις δύο ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν... Η Ένωση είχε ευκαιρία να προσπεράσει τον ΠΑΟΚ στη μάχη της δεύτερης θέσης, στο κυνήγι της οποίας θα μπορούσε να ξαναδηλώσει παρών η ομάδα του τριφυλλιού.

Οι αλλαγές που έκαναν οι δύο προπονητές άλλαξαν τη ροή του ματς, αλλά καμία δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από το ΟΑΚΑ.

Στο 65ο λεπτό η τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα του Γιώργου Δώνη, πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον συνήθη ύποπτο. Ο Μακέντα έκανε κεφαλιά πάσα προς τον Νάγκι ο οποίος τσίμπησε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή γύρισε προς τον Ιταλό φορ που κοντρόλαρε ωραία και πλάσαρε τον Μπάρκα, κάνοντας το 0-1 για τον Παναθηναϊκό.

Μόλις 10 λεπτά διήρκησε η χαρά για τους "πράσινους", καθώς στο 75' η ΑΕΚ έφτασε στην ισοφάριση με ωραίο τέρμα του Λιβάγια, ο οποίος έβαλε πλάτη τον Γιόχανσον και εκτέλεσε τον Μπάρκα από δύσκολη θέση.