SOCCA World Cup 2019: Στα ημιτελικά η Ελλάδα, 4-3 την Αγγλία!

Η Εθνική ομάδα προκρίθηκε στα ημιτελικά του SOCCA World Cup 2019 και θα αντιμετωπίσει την Ρωσία για μια θέση στον τελικό.

Μετά από ένα απίστευτο ματς στο κατάμεστο γήπεδο του Ρεθύμνου, η Ελλάδα επικράτησε με 4-3 επί της Αγγλίας και προκρίθηκε στα ημιτελικά του SOCCA World Cup 2019, όπου θα αντιμετωπίσει την Ρωσία.

Η Αγγλία άνοιξε λογαριασμό μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά η εθνική ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και προηγήθηκε με 3-1.

Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ένα λεπτό πριν τη λήξη του ματς, αλλά το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν είχε ακόμα την τελευταία του λέξη.

Με καταπληκτικό σουτ του Θανασάι έξω από την περιοχή, η Ελλάδα πήρε την πρόκριση στις καθυστερήσεις, όπου θα αντιμετωπίσει την Ρωσία το μεσημέρι της Κυριακής (20/10, 14:00).

Οι Στάμου (20'), Κριτσωτάκη (21'), Παυλόπουλου (28') οι άλλοι τρεις σκόρερ της Εθνικής.