Ισόπαλη 1-1 η ΑΕΚ με την Σταλ, ομάδα 3ης κατηγορίας της Πολωνίας

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η ΑΕΚ στο πρωινό φιλικό με την Σταλ Στάλοβα, ομάδα 3ης κατηγορίας της Πολωνίας.

Η Σταλ, η οποία είχε δοκάρι στο 3' σε κεφαλιά του Βίτασικ, άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό Φιτζκίεβιτς, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αμυντική ολιγωρία και τα συνεχόμενα λάθη των παικτών της ΑΕΚ.

Η Ενωση, η οποία ήταν προβληματική για 65 λεπτά, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 70' από σπόντα... Ο Κώστας Γαλανόπουλος πάσαρε στον Μπότο, εκείνος σούταρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα, η μπάλα βρέθηκε στο διάβα του Μάνταλου, ο οποίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΑΕΚ: Αθανασιάδης (61' Τσιντώτας), Λόπες, Οικονόμου (65' Βράνιες), Σβάρνας, Σταμούλης, Γαλανόπουλος, Σαμπανάτζοβιτς, Ντέλετιτς (65' Σιμάο), Σαρδέλης (65' Μάνταλος), Μπότος (74' Ζεράλντες), Γιακουμάκης (74' Κλωναρίδης).

ΣΤΑΛ ΣΤΑΛΟΒΑ: Καλινόφσκι (46' Κόνεφολ), Γιάζκεβιτς, Βίτασικ, Σπίεβακ (46' Γιαρόζ), Σομπότκα, Μίστρζικ (46' Βίζικ), Προζίνσκι, Πιέτρας, Ντάντοκ, Πλόνκα (61' Γιόπεκ), Φιτζκίεβιτς (46' Ζιαβίνσκι).