ΠΑΟΚ - Τσβόλε 2-2: Προηγήθηκε με 2-0, αλλά δέχτηκε ισοφάριση παίζοντας με 10 παίκτες

Ο ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος με την Τσβόλε (2-2). Οι πρωταθλητές προηγήθηκαν με 2-0, αλλά παίζοντας με 10 παίκτες δέχτηκαν την ισοφάριση.

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε με ισοπαλία τις φιλικές του αναμετρήσεις, στο πρώτο στάδιο της προετοιμασίας του. Ο Σβιντέρσκι βρήκε δύο φορές τα δίχτυα. Έβαλε γκολ με το... καλημέρα, στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ακολούθως σκόραρε και πάλι στο 31'.

Ακολούθως, στο 36', ο Γιόνσεν μείωσε σε 2-1 και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 70' ο Ενρίκε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία, οι Ολλανδοί αύξησαν την πίεση τους, είχαν την υπεροχή και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Τάι με εκτέλεση πέναλτι στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Κρέσπο, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Τσιγγάρας, Μίσιτς, Τζαμπά, Στοχ, Μπίσεσβαρ (37' Λάμπρου), Σβιντέρσκι (32' Γαϊτανίδης).

Β' ημίχρονο: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Ροντρίγκο, Κάτσε, Ντούγκλας, Λάμπρου, Λημνιός, Άκπομ, Πέλκας.

Τσβόλε: Ζέτερερ, Παλ, Χάμερ, Φαν Κρούι, Λέμανς, Τάι, Μπελ Χασάμι, Γιόνσεν, Ντέκερ, Κλέμεντ, Ντουέ