EΠΣΑ-ΕΠΣΑΝΑ: Όλα τα αποτελέσματα της Κυριακής (24/2) στα γήπεδα της Αθήνας

Διαβάστε τα αποτελέσματα της Κυριακής (24/2) σε όλες τις κατηγορίες της ΕΠΣ Αθηνών και της ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής.

EΠΣΑ-ΕΠΣΑΝΑ: Όλα τα αποτελέσματα της Κυριακής (24/2) στα γήπεδα της Αθήνας

Με τη διεξαγωγή αρκετών αγώνων συνεχίστηκε την Κυριακή (24/2) η δράση στις κατηγορίες της ΕΠΣΑ και της ΕΠΣΑΝΑ. Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΕΠΣΑ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (21η αγων.)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Μικρασιατικός – Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-3, Παλαιό Φάληρο – Άρης Πετρούπολης 0-1, ΑΕ Ηρακλείου – Απόλλων Χαλανδρίου 1-1, Θύελλα Αγίου Δημητρίου – ΓΣ Αργυρούπολης 1-2, ΑΕ Κηφισιάς – Αθηναϊκός 2-1, Ηλιούπολη – Τράχωνες 1-1, Αγία Παρασκευή – Πετράλωνα 2-0, Δόξα Βύρωνος – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 1-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΓΣ Αργυρούπολης – Ηλιούπολη, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Θύελλα Αγίου Δημητρίου, Αθηναϊκός – ΑΟ Μικρασιατικός, Τράχωνες – Παλαιό Φάληρο, Άρης Πετρούπολης – ΑΕ Ηρακλείου, Απόλλων Χαλανδρίου – Αγία Παρασκευή, Πετράλωνα – Δόξα Βύρωνος, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου – ΑΕ Κηφισιάς.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Χαλάνδρι – Φωστήρας Ηλιούπολης 2-3, Χαϊδάρι – Αίαντας Ταύρου 1-0, ΑΟ Περιστερίου – Σούρμενα 1-0, Διάνα Ηλιούπολης – Νέα Ιωνία 1-1, ΠΑΟ Ρουφ – ΑΟ Ιλίου 2-0, Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων – Ιάσονας 1-1, Χολαργός – Ήφαιστος Περιστερίου 4-1, Φωστήρας Αθηνών – Πανερυθραϊκός 2-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σούρμενα – Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων, Νέα Ιωνία – ΑΟ Περιστερίου, ΑΟ Ιλίου – Διάνα Ηλιούπολης, Ιάσονας – Χολαργός, Ήφαιστος Περιστερίου – Χαλάνδρι, Φωστήρας Ηλιούπολης – Χαϊδάρι, Αίαντας Ταύρου – Φωστήρας, Πανερυθραϊκός – ΠΑΟ Ρουφ.


Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (21η αγων.)
1ος’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΟ Ψυχικού – ΠΑΟΚ Ζωγράφουο 3-0, Ελπίδα – Κηπούπολη 1-2, Αστέρας Ζωγράφου – Άρης Χολαργού 0-1, Αθηναΐδα – Κολωνός 2-1, Φοίνικας Περιστερίου – Άτταλος 1-2, Παπάγος – Αλσούπολη 1-0, Ατρόμητος Χαλανδρίου – ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-0, Χρυσούπολη – Ηρακλής Περιστερίου 0-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αλσούπολη – Ατρόμητος Χαλανδρίου, ΠΑΟΚ Ζωγράφου – Παπάγος, Κηπούπολη – ΠΟ Ψυχικού, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Αστέρας Ζωγράφου, Άρης Χολαργού – Αθηναΐδα, Κολωνός – Φοίνικας Περιστερίου, Άτταλος – Χρυσούπολη, Ηρακλής Περιστερίου – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων.


2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μελίσσια – Ιεράπολη διακόπηκε, Ελευθερούπολη – Εθνικός Αστέρας 1-0, Άγιος Θωμάς Νεοπεντελικός 1-4, Υμηττός – Άμιλλα Περιστερίου 1-1, ΑΕ Μεταμόρφωσης – Αίμος Πετρούπολης 2-2, Κένταυρος Βριλησσίων – Ποσειδώνας Γλυφάδας 3-1, Πεύκη – Βύρωνας 1-3, Κοψαχείλα – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 1-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αίμος Πετρούπολης – Πεύκη, Ποσειδώνας Γλυφάδας – ΑΕ Μεταμόρφωσης, Ιεράπολη Αιγάλεω – Κένταυρος Βριλησσίων, Βύρωνας – Κοψαχείλα, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Ελευθερούπολη, Εθνικός Αστέρας – Άγιος Θωμάς, Νεοπεντελικός – Υμηττός, Άμιλλα Περιστερίου – Μελίσσια.

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τερψιθέα – Θρίαμβος Αθηνών 1-0, Καματερό – Νίκη Αλίμου 7-0, Λαύρα Αργυρούπολης – Παράδεισος 5-1, Κεραυνός Γλυφάδας – Κηφισιά 2010 1-1, ΠΑΣ Γαλάτσι – Γκυζιακός 1-1, Βριλήσσια – Ανθούπολη 1-2, Αγία Ελεούσα – ΑΕ Ζέφυρος 4-2, Άγιος Δημήτριος – Λυκόβρυση 1-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Γκυζιακός – Άγιος Δημήτριος, Ανθούπολη – ΠΑΣ Γαλάτσι, Θρίαμβος Αθηνών – Βριλήσσια, Λυκόβρυση – Καματερό, Νίκη Αλίμου – Λαύρα Αργυρούπολης, Παράδεισος – Κεραυνός Γλυφάδας, Κηφισιά 2010 – Αγία Ελεούσα, ΑΕ Ζέφυρος – Τερψιθέα.

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (19η αγων.)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Άφοβος – Πράσινα Πουλιά 4-1, Άρης Καλαμακίου – Άτλας Κυψέλης 2-0, Αναγέννηση Πετρούπολης – Αττικός 4-2, Απόλλων Περιστερίου – Ιπποκράτης 2-4, ΑΟ Κωφών – ΑΕ Ιλίου 1-2, Νέα Σμύρνη – Φοίνικας Καλλιθέας 5-0.
Ρεπό είχε η ΑΕ Περιστερίου.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πράσινα Πουλία – ΑΕ Περιστερίου, ΑΕ Ιλίου – Άφοβος, Φοίνικας Καλλιθέας – ΑΟ Κωφών, Ιπποκράτης Περιστερίου – Άρης Καλαμακίου, Άτλας Κυψέλης – Αναγέννηση Πετρούπολης, Αττικός – Νέα Σμύρνη.
* Ρεπό έχει ο Απόλλων Περιστερίου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αίας Αθηνών – Ελαφρά Ταξιαρχία 3-0 ά.α., Πανιώνιος Καισαριανής – Αστέρας Χαϊδαρίου 2-1, Δάσος Χαϊδαρίου – Αρίωνας 0-1, Ερμής Ηρακλείου – Διαγόρας Αιγάλεω 2-2, Γαλαξίας Περιστερίου – Χαλκηδονικός 1-1, Παγκράτι – Πανθησειακός 1-0.
Ρεπό είχαν τα Ταταύλα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αρίωνας – Ταταύλα, Ελαφρά Ταξιαρχία – Δάσος Χαϊδαρίου, Διαγόρας Αιγάλεω- Αίας Αθηνών, Χαλκηδονικός – Πανιώνιος Καισαριανής, Αστέρας Χαϊδαρίου – Παγκράτι, Πανθησειακός – Ερμής Ηρακλέιου.
Ρεπό έχει ο Γαλαξίας Περιστερίου.


3ος ΟΜΙΛΟΣ
Κεραμεικός – Φωστήρας Καισαριανής 3-0, Τόλμη Περιστερίου – Αρμενική 1-2, Προμηθέας – Λέοντες 1-1, Κεραυνός Πετρούπολης – Πλάτωνας 1-1, ΓΣ Καισαριανής – Κρόνος Αιγάλεω 3-1, Αστέρας Εξαρχείων – Θύελλα Περιστερίου 2-0.
Ρεπό είχε ο Θεμιστοκλής.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θύελλα Περιστερίου – Θεμιστοκλής Αιγάλεω, Φωστήρας Καισαριανής – Αστέρας Εξαρχείων, Αρμενική – Κεραμεικός, Λέοντες – ΓΣ Καισαριανής, Κρόνος Αθηνών – Κεραυνός Πετρούπολης, Πλάτωνας – Τόλμη Περιστερίου.
Ρεπό έχει ο Προμηθέας.

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαρούσι – Λαρισαϊκός αναβλήθηκε, Πέρα Κλουμπ – Καλαμάκι 0-2, Κορωνίδα – Ορφέας Αιγάελω 0-1, Ένωση Βοτανικού – Αμπελόκηποι 0-3, Δούρειος Κυψέλης – Πατήσια 2-0, Τριφυλλιακός – Λύκοι Χαϊδαρίου 0-3.
Ρεπό είχε η Δάφνη Αθηνών.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πατήσια – Δάφνη Αθηνών, Καλαμάκι – Δούρειος Κυψέλης, Λύκοι Χαϊδαρίου – Πέρα Κλουμπ, Ορφέας Αιγάλεω – Μαρούσι, Λαρισαϊκός – Ένωση Βοτανικού, Αμπελόκηποι – Τριφυλλιακός.
Ρεπό έχει η Κορωνίδα Γαλατσίου.

ΕΠΣΑΝΑ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγων.)
Τριγλία Ραφήνας – Γλυκά Νερά 3-3, Άνοιξη – Ολυμμπιακός Αγίου Στεφάνου αναβλήθηκε, Παλλαυρεωτικός – Αστέρας Βάρης 3-1, Παθιακάκης – Νικολακάκης 2-2, Άρης Βούλας – Παμπαιανικός 4-2, Θησέας Νέας Μάκρης – Κεραυνός Κερατέας 4-1, Μάχη Μαραθώνα – Μαρκό 0-1, Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών – ΠΑΟ Καλυβίων 1-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κεραυνός Κερατέας – Τριγλία Ραφήνας, Γλυκά Νερά – Παθιακάκης, Νικολακάκης – Άρης Βούλας, Παμπαιανικός – ΠΑΟ Καλυβίων, Μαρκό – Θησέας Νέας Μάκρης, Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου- Μάχη Μαραθώνα, Αστέρας Βάρης – Άνοιξη, Παλλαυρεωτικός – Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγων.)
Ωρωπός – Αυλώνα 6-0, Σταμάτα – Βουλιαγμένη 3-1, Ατλαντίς – Νίκη Δροσιάς αναβλήθηκε, Άρτεμις – Αετός Πικερμίου 4-4, Πρωτέας Παλαιάς Φώκαιας – Λαυρεωτική 0-0, Γέρακας – Εθνικός Νέας Μάκρης 0-0, Κορωπί – Κρυονέρι 2-0, Σαρωνικός Αναβύσσου – Αμφιάραος Καλάμου διακόπηκε.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νίκη Δροσιάς – Ωρωπός, Αυλώνα – Γέρακας, Εθνικός Νέας Μάκρης – Σταμάτα, Βουλιαγμένη – Λαυρεωτική, Αετός Πικερμίου – Ατλαντίς, Κρυονέρι – Άρτεμις, Αμφιάραος Καλάμου – Κορωπί, Σαρωνικός Αναβύσσου – Πρωτέας Παλαιάς Φώκαιας.

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγων.)
Κουβαράς – Δόξα Αγίας Άννας αναβλήθηκε, Διόνυσος – Φοίβος Βάρης 4-0, Νικηφόρος – Νικητές Ανθούσας 1-2, Αστέρας Γλυκών Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0, Ραμνούς Γραμματικού – Μαύρος Αετός αναβλήθηκε, Συκάμινο – Δόξα Άνοιξης 1-2, Αφιδναϊκός – Πανσταυραϊκός αναβλήθηκε.
• Ρεπό είχε το Καπανδρίτι.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δόξα Άνοιξης – Νικηφόρος, Νικητές Ανθούσας – Αστέρας Γλυκών Νερών, Ολυμπιακός Λαυρίου – ΑΟ Ραμνούς Γραμματικού, Μαύρος Αετός – Καπανδρίτι, Δόξα Αγίας Άννας – Συκάμινο, Πανσταυραϊκός – Κουβαράς, Φοίβος Βάρης – Αφιδναϊκός.
• Ρεπό έχει ο Διόνυσος.


Με τη διεξαγωγή αρκετών αγώνων συνεχίστηκε την Κυριακή (24/2) η δράση στις κατηγορίες της ΕΠΣΑ και της ΕΠΣΑΝΑ. Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ