Ισοφάρισε στο 90' ο Απόλλων Λεμεσού τη Μαρσέιγ

Ο Απόλλων Λεμεσού έδειξε ψυχή και πήρε την ισοπαλία στο 90ο λεπτό, ενώ θα μπορούσε  να κερδίσει

Αφού πέρασε το πρώτο και αναγνωριστικό ημίχρονο, Απόλλων Λεμεσού και Μαρσέιγ μπήκαν στο «ΓΣΠ» με σκοπό να πάρουν το «τρίποντο».

Η Μαρσέιγ είχε τον τίτλο του φαβορί και προηγήθηκε 5 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Παγέ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 68' οι Μασσαλοί διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Λουίς Γκουστάβο και έκαναν το έργο του Απόλλωνα ακόμα δυσκολότερο, όμως οι Κύπριοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Αμέσως μετά το 2-0 ο Απόλλωνας έδειξε ψυχή και άρχισε να πιέζει την Μαρσέιγ με αποτέλεσμα να μειώσει στο 74' με τον Μάρκοβιτς και να ισοφαρίσει στο 90ο λεπτό με τον Σελάγια.

Μετά τις 2 πρώτες αγωνιστικές του θεσμού, η Άϊντραχτ Φρανκφούρτης βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 6 βαθμούς, ενώ στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Λάτσιο με 3. Απόλλωνας Λεμεσού και Μαρσέιγ συμπληρώνουν την 3η και 4η θέση με ένα βαθμό.