Copa America 2021: Νίκες για Βραζιλία και Κολομβία (vids)

Βραζιλία και Κολομβία ξεκίνησαν με νίκη τις υποχρεώσεις του στο Copa America 2021.

ΕΥΚΟΛΑ Η ΒΡΑΖΙΛΙΑ

H Βραζιλία νίκησε 3-0 τη Βενεζουέλα. Ο Μαρκίνιος άνοιξε το σκορ στο 23', ο Νεϊμάρ έκανε το 2-0 στο 62' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαμπιγκόλ στο 89ο λεπτό.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Άλισον, Ντανίλο, Έντερ Μιλιτάο, Μαρκίνιος, Λόντι (46' Αλέξ Σάντρο), Πακετά (46' Έβερτον Ριμπέιρο), Καζεμίρο, Φρεντ (86' Φαμπίνιο), Νεϊμάρ, Γκαμπριέλ Ζεζούς (86' Βινίσιους), Ρισάρλιζον (65' Γκαμπιγκόλ).

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ: Γκρατερόλ, Γκονσάλες (90+2' Ερνάντες), Λα Μαντία, Μαρτίνες, Ντελ Πίνο, Κουμάνα, Μορένο, Μανσάνο (77' Σέλις), Κάσερες (84' Καστίγιο), Χοσέ Μαρτίνες, Αριστεγκιέτα (77' Κόρδοβα).

ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ Η ΚΟΛΟΜΒΙΑ

Η Κολομβία επικράτησε 1-0 του Εκουαδόρ, χάρη σε γκολ που σημειώθηκε στο 42ο λεπτό και αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο Καρντόνα ήταν ο σκόρερ και έπειτα από τη χρήση του VAR το γκολ μέτρησε κανονικά.

ΚΟΛΟΜΒΙΑ: Οσπίνα, Μουνιόθ, Μίνα, Μουρίγιο, Μορένο, Κουαντράδο, Μπάριος, Ουρίμπε, Καρντόνα, Μπορέ, Μπόρχα

ΕΚΟΥΑΔΟΡ: Ορτίς, Πρεσιάδο, Αρμπολέντα, Ινκαπίας, Εστουπινιάν, Πλάτα, Μέντες, Καϊσέδο, Μαρτίνεζ, Βαλένσια, Εστράδα