Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-4: Τα τέσσερα γκολ των «ερυθρόλευκων» (vids)

Δείτε πώς ο Ολυμπιακός νίκησε με 4-0 τον Αστέρα Τρίπολης, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Με δύο γκολ σε διάστημα 5 λεπτών, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 2-0 του Αστέρα στο ημίχρονο.

Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-4: «Τρένο» για το 46ο πρωτάθλημα

Στο 40' ο Βαλμπουενά εκτέλεσε κόρνερ και ο Καμαρά με σουτ στην κίνηση (έξω από την περιοχή), έκανε το 0-2.

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός: Ο Καμαρά αφιέρωσε το γκολ του στον Ομάρ (vid)

Δείτε το γκολ του Καμαρά:

Νωρίτερα, ο Ολυμπιακός ξεκλείδωσε από στημένη φάση την άμυνα του Αστέρα στο εκτός έδρας παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-4: Έκανε ντεμπούτο ο Ρέαμπτσιουκ (vid)

Στο 35ο λεπτό, ο Βαλμπουενά εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Ρούμπεν Σεμέδο πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους και με κεφαλιά έκανε το Αστέρας - Ολυμπιακός 0-1.

Δείτε το πρώτο φετινό γκολ του Πορτογάλου αμυντικού:

Η συνέχεια ήταν ανάλογη και στο δεύτερο ημίχρονο αφού ο Κώστας Φορτούνης έγραψε το 3-0 στο 81'. Ο μεσοεπιθετικός των Πειραιωτών με απευθείας χτύπημα φάουλ από πολύ μακρινή απόσταση, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Τσιφτσή, που δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Δείτε το 0-3:

Πέντε λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης έκλεψε τη μπάλα στη μεσαία γραμμή, έδωσε στον Καμαρά που έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε την κάθετη στον Μπρούμα, με τον Πορτογάλο να μπαίνει στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ με το αριστερό να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.