Απόλλων - ΑΕΚ: Πέναλτι του Απόλλωνα στο 3-4, «ακυρώθηκε» για οφσάιντ (vid)

Μάρτυρες μιας μεγάλης ανατροπής λίγο έλειψε να γίνουν όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα, Απόλλων - ΑΕΚ. Στις καθυστερήσεις η Ένωση γλίτωσε το «έμφραγμα» από το VAR!

Το παιχνίδι ήταν 2-4 μέχρι το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-4 με τον Mπαξεβανίδη και το γεγονός του αιώνα έγινε δευτερόλεπτα μετά...

Στην τελευταία επίθεση του αγώνα, ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε πέναλτι σε χέρι του Παουλίνιο μέσα στην περιοχή. Στην ΑΕΚ "πάγωσαν" βλέποντας ότι θα έχαναν ένα παιχνίδι, στο οποίο κέρδιζαν με δύο γκολ διαφορά στις καθυστερήσεις, αλλά "σώθηκαν" από το VAR.

Σε έλεγχο που έγινε, διαπιστώθηκε ότι ο Μουνιέ ήταν σε θέση οφσάιντ την στιγμή που γίνεται η μπαλιά και πριν αυτός την δώσει στον Τσιλούλη, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι από τον Παουλίνιο.

Τελικά το 3-4 έμεινε μέχρι τέλος του αγώνα και η ΑΕΚ πήρε μια αγχώδη νίκη.