Μαρτίνς: «Πιστεύουμε στην πρόκριση»

«Οδηγός» για την συνέχεια του Ολυμπιακού στο Champions League θα πρέπει να είναι το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Μάντσεστερ Σίτι σύμφωνα με τον Πέδρο Μαρτίνς.

Αισιόδοξος για το μέλλον του Ολυμπιακού στον όμιλο του Champions League εμφανίστηκε ο Πέδρο Μαρτίνς. Με δηλώσεις του στο επίσημο κανάλι της ΠΑΕ, ο προπονητής των Πειραιωτών αναφέρθηκε στην εικόνα που είχε η ομάδα στο β΄ημίχρονο του αγώνα με την Μάντσεστερ Σίτι και την έθεσε ως παράδειγμα για τα επόμενα ματς:

«Στο β’ μέρος πιο κοντά ήμασταν στο 1-1 παρά να βάλει ο αντίπαλος γκολ. Ήρθε όμως το 2-0 και κάπου εκεί τελείωσε το ματς.

Δεν έχω καμία αμφιβολία πως είχαμε την ικανότητα να εμφανίσουμε σε όλο το παιχνίδι αυτό που κάναμε στο β’ μέρος. Εάν μεταφέρουμε και στα επόμενα ματς την εικόνα του β’ μέρους έχουμε πιθανότητες να περάσουμε στην επόμενη φάση.

Πιστεύω πολύ στις ικανότητες της ομάδας. Δεν θα είναι εύκολο αλλά το πιστεύουμε ότι μπορούμε την πρόκριση».