Πότε αγωνίζονται οι Έλληνες (ημέρα-ώρα)

Την Παρασκευή 23 Ιουλίου έγινε η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων που ξεκίνησαν δύο ημέρες νωρίτερα με ποδόσφαιρο και η τελετή λήξης είναι προγραμματισμένη την Κυριακή 8 Αυγούστου.

Πότε αγωνίζονται οι Έλληνες (ημέρα-ώρα)

Η Ελλάδα θα εκπροσωπηθεί από 83 αθλητές και αθλήτριες (οι 13 στην υδατοσφαίριση ανδρών) σε 17 συνολικά αθλήματα.

Η αρχή έγινε με Στέφανο Ντούσκο, Αννέτα Κυρίδου και Ευαγγελία Ψάρρα την Παρασκευή 23 Ιουλίου στην κωπηλασία και την τοξοβολία.

Πρώτος μπήκε στη μάχη Στέφανος Ντούσκος στο μονό σκιφ. Ακολούθησε η Ανέτα Κυρίδου στο μονό σκιφ γυναικών και η Ευαγγελία Ψάρρα στην 6η συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες, με τον αγώνα του ατομικού στην τοξοβολία.

Η Ιαπωνία είναι έξι ώρες μπροστά από την Ελλάδα. Το πρόγραμμα που ακολουθεί είναι σε ώρες Ελλάδας.

Το πρόγραμμα της ελληνικής αποστολής
(Σε ώρες Ελλάδας)

Παρασκευή 23 Ιουλίου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Στέφανος Ντούσκος (Μονό Σκιφ)
Προκριματικές σειρές (02:30). Το αγώνισμα ολοκληρώνεται την Κυριακή 30 Ιουλίου, με τον αγώνα μεταλλίων (03:45)

Αννέτα Κυρίδου (Μονό Σκιφ)
Προκριματικές σειρές (03:30). Το αγώνισμα ολοκληρώνεται την Κυριακή 30 Ιουλίου, με τον αγώνα μεταλλίων (04:05)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Ευαγγελία Ψάρρα (Ατομικό)
03:30-10:45. Το αγώνισμα θα συνεχιστεί στις 27, 28, 29 Ιουλίου και θα ολοκληρωθεί στις 30 Ιουλίου.

Σάββατο 24 Ιουλίου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου (Δίκωπος άνευ)
Σειρές (03:50). Κυριακή 25 Ιουλίου Ρεπασάζ 1 (03:50), Τρίτη 27 Ιουλίου Ημιτελικοί Α/Β 1 (4:58), Ημιτελικοί Α/Β 2 (5:08), Πέμπτη 29 Ιουλίου Τελικός Α’-Αγώνας μεταλλίων (03:30), Τελικός Β’ (04:50).

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Λευτέρης Πετρούνιας (Κρίκοι)
Σάββατο 24 Ιουλίου – Προκριματικός (08:30)Τελικός – Δευτέρα 2 Αυγούστου (11:00).

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης – (05:00)

ΤΕΝΙΣ
Μαρία Σάκκαρη Απλό γυναικών (Σάββατο 24 Ιουλίου (05.00) με αντίπαλο την Ανέτ Κονταβέιτ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Παπαστάμος 400μ. μικτή ατομική Προκριματικός (13:13)

Άννα Ντουντουνάκη 100μ. πεταλούδα Προκριματικός (13:35)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Παναγιώτης Γκιώνης Προκριματικός Γύρος (09:00) με αντίπαλο τον Ζολτ Πέτο

Κυριακή 25 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre

-100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί - Άννα Ντουντουνάκη (04.46)

- 200μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Δημήτρης Μάρκος (13.17)

-100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Χρήστου (14.03)

-4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Συμμετοχή εθνικής ομάδας (14.30)

ΤΕΝΙΣ

-Ariake Tennis Centre Court (05:00):

Πρώτος γύρος μονό ανδρών: Στέφανος Τσιτσιπάς – Φίλιπ Κολσράιμπερ (Γερμανία)

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Tatsumi Water Polo Centre

Αγώνας ομίλου (05:30): Ουγγαρία - Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting - 10m Range

-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (03:00): Προκριματικός - Άννα Κορακάκη

Asaka Shooting-Shotgun Range

-Σκητ ανδρών (04:00): Προκριματικός - Πρώτη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης

Asaka Shooting - Final Hall

-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (05:15): Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Enoshima

RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (06:05) - Βύρωνας Κοκκαλάνης (1η ιστιοδρομία)

RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (06:50) - Βύρωνας Κοκκαλάνης (2η ιστιοδρομία)

RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (07:40) - Βύρωνας Κοκκαλάνης (3η ιστιοδρομία)

Kamakura

Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (06:05)- Βασιλεία Καραχάλιου (1η ιστιοδρομία)

Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (07:15)- Βασιλεία Καραχάλιου (2η ιστιοδρομία)

Enoshima

RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (09:05) - Κατερίνα Δίβαρη (1η ιστιοδρομία)

RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (09:50) - Κατερίνα Δίβαρη (2η ιστιοδρομία)

RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (10:40) - Κατερίνα Δίβαρη (3η ιστιοδρομία)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Sea Forest Waterway

Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ (03:50) - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου

Sea Forest Waterway

Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί, 3η σειρά (05:20) - Αννέτα Κυρίδου

Sea Forest Waterway

Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί, 1η σειρά (05:40) - Στέφανος Ντούσκος

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Makuhari Messe Hall A

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (04:56) - Φένια Τζέλη εναντίον της Τατιάνα Μίνινα (Ρωσία)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (08:12 - 08.40, 09.08 - 09.36) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (10.04 - 10.32) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Repechage (11.00 - 11.30) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου (14.30 - 15.00) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (15:30)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (16:00)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gym Table 3

Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος (08:45) - Παναγιώτης Γκιώνης εναντίον του Αχμέντ Σαλέχ (Αίγυπτος)

Δευτέρα 26 Ιουλίου

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Court 7

Δεύτερος γύρος μονό γυναικών (05:00): Μαρία Σάκκαρη εναντίον της Νίνα Στογιάνοβιτς (Σερβία)

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ
Περικλής Ηλίας – (09:00)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ
Δώρα Γκουντούρα – Σπάθη ατομικό γύρος των "32" (04:45) εναντίον της Μισάκι Εμούρα (Ιαπωνία)

Δώρα Γκουντούρα - Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "16" (07:35 – 08:25) εφόσον προκριθεί

Δώρα Γκουντούρα -Σπάθη: Ατομικό γυναικών προημιτελικοί (09:25 – 09:50) εφόσον προκριθεί

Δώρα Γκουντούρα - Σπάθη: Ατομικό γυναικών ημιτελικοί (12:00 – 12:50) εφόσον προκριθεί

Δώρα Γκουντούρα - Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χάλκινου μεταλλίου (13:50) εφόσον προκριθεί

Δώρα Γκουντούρα - Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χρυσού μεταλλίου (14:45) εφόσον προκριθεί

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Νίκος Μαυρομάτης: Προκριματικός 2η ημέρα (04:00), Τελικός (09:50, εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 09:05 (4η, 5η και 6η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 06:05 (4η, 5η και 6η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 08:35 (3η, 4η Κούρσα)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Χρήστου 100μ. ύπτιο Ημιτελικός (05:31)

Τρίτη 27 Ιουλίου

ΤΖΟΥΝΤΟ

Αλέξης Ντανατσίδης (-81κ.) (05:00) εναντίον Βαλού Φορτιέ στη φάση των "32"

Αν περάσει 06:31 (φάση των 16), 07:23 (προημιτελικά), 11:34-11:42 (Ρεπεσάζ), 11:51 (ημιτελικά), 12:39 (μικροί τελικοί),, 12:59 (τελικός)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Γιάννης Μιτάκης FINN Από τις 7:05 και 8.15 (1η, 2η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:05 και 7.15 (5η, 6η Κούρσα)

ΠΟΛΟ

Ιταλία-Ελλάδα (09:30)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Χρήστου 100μ. ελεύθερο προκριματικός (13.16)

Δημήτρης Μάρκος 800μ ελεύθερο Προκριματικός (14:21)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Παναγιώτης Γκιώνης Γ’ Γύρος (04:00) εναντίον Τζουνγκ Γιουνγκ-σικ, 10.30 φάση των 16 εάν περάσει

Τένις (δεύτερος γύρος)

Στέφανος Τσιτσιπάς-Τιαφό (05.00)

Τένις (τρίτος γύρος)

Μαρία Σάκκαρη - Σβιτόλινα (09.00)

Τετάρτη 28 Ιουλίου

ΤΖΟΥΝΤΟ

Ελισάβετ Τελτσίδου (-70κ.) (05:42) φάση των 32

Εάν προκριθεί: 06.38 (φάση των 16), 07.34 (προημιτελικά), 11.00 ή 11.08 ρεπεσάζ, ημιτελικά (11.17 ή 11.25), μικροί τελικοί (12.08, 12.18), τελικός (12.28)

ΤΕΝΙΣ

Στέφανος Τσιτσιπάς (07.00) εναντίον Ουγκό Ουμπέρ στη φάση των "16"

Στέφανος Τσιτσιπάς – Μαρία Σάκκαρη (Μεικτό Διπλό) (11.00) Γύρος «16» εναντίον των Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι/Φελίξ Οζέρ-Αλιασίμ (Καναδάς)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 06:05, 06.50, 07.40 (7η, 8η και 9η Κούρσα)

Γιάννης Μιτάκης FINN Από τις 06:05, 07.15 (3η, 4η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 06:15, 07.00, 07.50 (7η, 8η και 9η Κούρσα)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 08:35, 09.45 (1η, 2η Κούρσα)

Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά 470 Γυναικών Από τις 08:35, 10.45 (1η, 2η Κούρσα)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ανδρέας Βαζαίος 200μ μικτή ατομική Προκριματικός (14:09)

Απόστολος Παπαστάμος 200μ. μικτή ατομική Προκριματικός (13:58)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Δίκωπος γυναικών: Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου ημιτελικός 06.20

Πέμπτη 29 Ιουλίου

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Άννα Κορακάκη Πιστόλι 25μ. Προκριματικός (03:00).

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Park – Court 2

-Προημιτελικοί μεικτού (3ο ματς στη σειρά στο Court 2 με το πρώτο ματς να είναι προγραμματισμένο για τις 09.00) – Μαρία Σάκκαρη/Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον Άσλεϊ Μπάρτι/Τζον Πιρς (Αυστραλία)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 09:20 (10η, 11η και 12η Κούρσα)

Γιάννης Μιτάκης – FINN Από τις 08:35 (5η, 6η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 07:05 (10η, 11η και 12η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:15 (7η, 8η Κούρσα)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 09:05 (3η, 4η Κούρσα)

Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά 470 Γυναικών Από τις 06:05 (3η, 4η Κούρσα)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Sea Forest Waterway

– Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (04:30): Αννέτα Κυρίδου

Sea Forest Waterway

-Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (05:10) Στέφανος Ντούσκος

Sea Forest Waterway

-Δίκωπος γυναικών (03:30): Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

ΠΟΛΟ

Ελλάδα-Ιαπωνία (12:20)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Mixed 4Χ100μ. μικτή ομαδική (Απόστολος Χρήστου, Κώστας Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου) Προκριματικός (14:27)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Ευαγγελία Ψάρρα (Ατομικό, 06.32) θα παίξει με Τσία-Εν Λιν. Η αθλήτρια από την Κινεζική Ταϊπέι ήταν 21η στο γύρο κατάταξης με 651 βαθμούς. Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40 Φάση των «32»: Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Παρασκευή 30 Ιουλίου

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Άννα Κορακάκη τελικός (08:50)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:05 (9η, 10η Κούρσα)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 06:05 (5η, 6η Κούρσα)

Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά 470 Γυναικών Από τις 06:15 (5η, 6η Κούρσα)

ΣΤΙΒΟΣ

Ραφαέλα Σπανουδάκη 100μ – Α’ Γύρος (05:40-06:28)

Βούλα Παπαχρήστου Τριπλούν – Προκριματικός (13:05)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κριστιάν Γκολομέεβ 50μ. ελεύθερο Προκριματικός (13:02)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Κώστας Μερετσόλιας, Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Χρήστου) Προκριματικός (15:50)

Σάββατο 31 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Olympic Stadium

-Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος (03:30): Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου

-Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος (03:40): Εμμανουήλ Καραλής (Α΄ γκρουπ), Κώστας Φιλιππίδης (Β΄ γκρουπ)

-100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος/3η σειρά (05:01): Ελισάβετ Πεσιρίδου

-Μήκος ανδρών: Προκριματικός (13:10): Μίλτος Τεντόγλου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre

-50μ. ελεύθερο ανδρών (05:16): Δεύτερος ημιτελικός: Κρίστιαν Γκολομέεβ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Sagami

-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:05): Ιωάννης Μιτάκης

ΠΟΛΟ

-Αγώνας A΄ ομίλου (13:50): Νότια Αφρική - Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Tokyo International Forum

-Κατηγορία 96κ./προκριματικός Β΄ γκρουπ (05:50): Θοδωρής Ιακωβίδης

Κυριακή 1 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ
Olympic Stadium
-Σφυροβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος (03:10): Σταματία Σκαρβέλη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
-50μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός (04:30): Κρίστιαν Γκολομέεβ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
-Finn ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 (03:05): Ιωάννης Μιτάκης
-470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:05): Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
-470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:05): Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη
-Laser Radial γυναικών: Κούρσα μεταλλίων (09:33): Βασιλεία Καραχάλιου

Δευτέρα 2 Αυγούστου

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ντουέτο (Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη). Ελεύθερο Πρόγραμμα Προκριματικός (13:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 08:35

Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά 470 Γυναικών Από τις 6:05 (9η, 10η Κούρσα)

ΣΤΙΒΟΣ

Μιχάλης Αναστασάκης Σφυροβολία – Προκριματικός (03:00 Α’ Γκρουπ, 04:30 Β’ Γκρουπ)

Χρήστος Φραντζεσκάκης Σφυροβολία – Προκριματικός (03:00 Α’ Γκρουπ, 04:30 Β’ Γκρουπ)

Ραφαέλα Σπανουδάκη 200μ. – Α’ Γύρος (04:30-05:18)

Κατερίνα Στεφανίδη Επί κοντώ – Προκριματικός (13:20)

Νικόλ Κυριακοπούλου Επί κοντώ – Προκριματικός (13:20)

Ελένη Πόλακ Επί κοντώ – Προκριματικός (13:20)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου Δισκοβολία Τελικός (14:00)

Μίλτος Τεντόγλου Μήκος Τελικός (04:20)

ΠΟΛΟ

Ελλάδα-ΗΠΑ (05:30)

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ντουέτο (Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη) Τεχνικό Πρόγραμμα (13:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Γιάννης Μιτάκης – FINN Κούρσα μεταλλίων (08:33)

ΣΤΙΒΟΣ

Δημήτρης Τσιάμης Τριπλούν – Προκριματικός (03:00)

Ειρήνη Βασιλείου 400μ. – Προκριματικός (03:45-04:25)

Κώστας Δουβαλίδης 110μ. εμπ. – Α’ Γύρος (13:10-13:42)

Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ 50χλμ. βάδην – Τελικός (23:30)

Εμμανουήλ Καραλής Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Κώστας Φιλιππίδης Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Σταματία Σκαρβέλη Σφυροβολία Τελικός (14:35)

Τετάρτη 4 Αυγούστου

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ντουέτο (Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη). Ελεύθερο Πρόγραμμα Τελικός (13:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Κούρσα μεταλλίων 08:33

Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά 470 Γυναικών Κούρσα μεταλλίων 09:33

ΠΟΛΟ

Προημιτελικοί (08:00, 09:30, 12:20, 13:50)

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΠΑΛΗ

Μαρία Πρεβολαράκη (-53κ.) (05:30-07:00) Φάση των «16» και προημιτελικά.

ΣΤΙΒΟΣ

Κατερίνα Στεφανίδη Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Νικόλ Κυριακοπούλου Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Ελένη Πόλακ Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Δημήτρης Τσιάμης Τριπλούν Τελικός (05:00)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Χρήστος Βολικάκης Όμνιουμ (09:30 Scratch Race, 10:27 Tempo Race, 11:07 Elimination Race, 11:55 Points Race)

OPEN WATER

Άλκης Κυνηγάκης – 10χλμ. (00:30)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΠΑΛΗ

Γιώργος Πιλίδης (-65κ.) Α’ Γύρος-Προημιτελικά (05:00-07:30). Ημιτελικά (12:15-12:40).

Mαρία Πρεβολαράκη (-53κ.) Ρεπασάζ (05:00-07:30), Τελικοί 14:45-15:30.

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ομαδικό: Τεχνικό Πρόγραμμα (13:30)

ΣΤΙΒΟΣ

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη 20χλμ. βάδην – Τελικός 10:30

Παναγιώτα Τσινοπούλου 20χλμ. βάδην – Τελικός 10:30

Κυριακή Φιλτισάκου 20χλμ. βάδην – Τελικός 10:30

ΠΟΛΟ

Θέσεις 5-8 (08:00 και 12:20), Ημιτελικοί (09:30 και 13:50)

Σάββατο 7 Αυγούστου

ΠΑΛΗ

Γιώργος Πιλίδης (-65κ.) Ρεπασάζ (12:45), Τελικοί (13:30-15:00)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ομαδικό: Ελεύθερο Πρόγραμμα (13:30)

Κυριακή 8 Αυγούστου

ΠΟΛΟ

Θέσεις 7-8 (03:30), Θέσεις 5-6 (05:00), για χάλκινο μετάλλιο (07:40), για χρυσό μετάλλιο (10:30).