Εφημερίδες: Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα της Tρίτης 6 Δεκεμβρίου

Διαβάστε τι γράφουν σήμερα, Τρίτη 6 Δεκεμβρίου, οι αθλητικές εφημερίδες της χώρας - Δείτε τα αθλητικά πρωτοσέλιδα.

«ΚΑΙ ΣΤΑ ΘΡΙΛΕΡ… ΘΡΥΛΟΣ!», είναι ο τίτλος στο «ΦΩΣ»

Ούτε στην κακή του βραδιά δεν έχασε ο Ολυμπιακός - Πήρε την 9η σερί νίκη επί του ανεβασμένου Παναθηναϊκού 68-66.

• Πήρε το ματς πάνω του ο καταπληκτικός Μουσταφά Φαλ με κρίσιμους πόντους και κυριαρχία μέσα στη ρακέτα, εξαιρετικός και ο Βεζένκοφ, κράτησε όρθια την ομάδα του σε καθοριστικές στιγμές
  • Κόστισαν τα 17 λάθη στους «πράσινους», οι οποίοι ξεκάθαρα έχουν βελτιώσει την αγωνιστική τους εικόνα σε σύγκριση με την αντίστοιχη στον τελικό του Σούπερ Καπ
  • Μεγάλο ματς από τον τρομερό Ντουέιν Μπέικον, ο οποίος έδειξε την κλάση του (20 πόντοι, 5 ριμπάουντ), αλλά στάθηκε μοιραίος στο τέλος, αφού αστόχησε στο σουτ για να στείλει το ματς στην παράταση
  • Ξεκάθαρο φαβορί πλέον ο Ολυμπιακός για την κατάκτηση της πρωτιάς και φέτος στην κανονική περίοδο

«ΦΩΝΕΣ» ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Λίγα λεπτά μετά το τέλος του ντέρμπι οι «πράσινοι» εξέδωσαν ανακοίνωση, ζητώντας από τον πρόεδρο της ΕΟΚ, Βαγγέλη Λιόλιο, να πάρει θέση για τις αποφάσεις των «γκρι»