Εφημερίδες: Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα της Πέμπτης 8 Απριλίου

Διαβάστε τι γράφουν σήμερα, Πέμπτη 8 Απριλίου, οι αθλητικές εφημερίδες της χώρας - Δείτε τα αθλητικά πρωτοσέλιδα.

Δείτε τα πρωτοσέλιδα του αθλητικού Τύπου, σήμερα, Πέμπτη 8 Απριλίου.

«ΤΑΜΕΙΟ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ», είναι ο τίτλος στο ΦΩΣ.

Πολύ δύσκολα έβαλε ο έξοχος ΠΑΣ στον Ολυμπιακό 1-1. Παρέμειναν φαβορί για την πρόκριση οι «ερυθρόλευκοι» χάρη στην γκολάρα του Χασάν στο 73’ και τις αποκρούσεις του Σα στις μεγάλες ευκαιρίες του μοιραίου Μιλιντσεάνου (56’, 65’)

• Πραγματικό ντέρμπι στους «Ζωσιμάδες», με την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη να πρεσάρει από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό
  • Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Εραμούσπε (χέρι του Μπα που υπέδειξε σωστά o VAR και το επιβεβαίωσε ο Λετονός διαιτητής στο βίντεο)

Χρυσή αλλαγή ο Μουργκ και… τέζα η ΑΕΚ στο 94’
Ο ΠΑΟΚ, που πήγε στο ΟΑΚΑ για να μη χάσει, επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ χάρη σε φάουλ-γκολ του Αυστριακού στην τελευταία φάση του πρώτου μεταξύ τους ημιτελικού Κυπέλλου