Μπλέιζερς: Εκτός ο τραυματίας Λίλαρντ για τουλάχιστον 3 ματς

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ αναμένεται να μείνει εκτός δράσης για τουλάχιστον 3 αγώνες των Μπλέιζερς λόγω του τραυματισμού του στους προσαγωγούς, ο οποίος δεν του επέστρεψε να συμμετάσχει στο All Star Game.

Χωρίς τον Ντάμιαν Λίλαρντ θα αγωνίζονται τουλάχιστον για τα επόμενα τρία ματς οι Μπλέιζερς. Ο σούπερ σταρ του Πόρτλαντ συνεχίζεται να ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στους προσαγωγούς.

Ο 29χρονος πόιντ γκαρντ είχε τραυματιστεί πριν το All Star Weekend, στην ήττα των Μπλέιζερς από τους Γκρίζλις με 104-111, μετά από άτσαλη προσγείωση στο παρκέ σε προσπάθεια για σουτ.

Η χρονική συγκυρία δεν θα μπορούσε να είναι χειρότερη για το Πόρτλαντ, το οποίο κυνηγάει τους Γκρίζλις για την 8η θέση της Δύσης, έχοντας ρεκόρ 25-31 έναντι 28-27 του Μέμφις.

Τη φετινή σεζόν στην κανονική περίοδο του NBA, ο Λίλαρντ σε 54 ματς έχει 29.5 πόντους (ρεκόρ καριέρας), 4.4 ριμπάουντ και 7.9 ασίστ (ρεκόρ καριέρας) κατά μέσο όρο σε 37 λεπτά συμμετοχής.