Νικς - Λέικερς 92-100: Δύσκολα στη Νέα Υόρκη (vid)

Οι Λέικερς πέρασαν δύσκολα από τη Νέα Υόρκη κόντρα στους Νικς αλλά με τους ΛεΜπρόν Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις να σκοράρουν μαζί 49 πόντους, επικράτησαν με 92-100.

Δυσκολεύτηκαν περισσότερο από όσο θα έπρεπε στη Νέα Υόρκη οι Λέικερς, ωστόσο τελικά δεν υπέκυψαν σε γκέλα και πήραν μία αγχωτική νίκη με 92-100 επί των Νικς.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί από το πρώτο ημίχρονο με το σκορ στο τέλος της δεύτερης περιόδου να είναι 48-48. Από την τρίτη περίοδο και μετά οι φιλοξενούμενοι πήραν σταδιακά τον έλεγχο του παιχνιδιού και, χτίζοντας μία μικρή διαφορά, έφτασαν τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Άντονι Ντέιβις με 28 πόντους, ενώ ακολούθησε σε απόδοση ο ΛεΜπρόν Τζέιμς με 21 πόντους.

Για τους μαχητικούς Νικς, ο Μάρκους Μόρις είχε 20 πόντους, ο Ντάμιαν Ντότσον 17 πόντους και ο Τζούλιους Ραντλ 16 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-28, 48-48, 70-76, 92-100

ΝΙΚΣ (Μίλερ): Γκίμπσον 12 (5 ριμπάουντ), Ραντλ 16 (6/16 σουτ, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μόρις 20 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Πέιτον 8 (6 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 5 λάθη), Μπούλοκ 5 (1), Πόρτις 5 (5 ασίστ), Νοξ 5 (1), Ρόμπινσον 4 (12 ριμπάουντ), Σμιθ, Ντιλικίνα, Ντότσον 17 (5)

ΛΕΪΚΕΡΣ (Βογκέλ): Ντέιβις 28 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Τζέιμς 21 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 λάθη), ΜακΓκί 6 (5 ριμπάουντ), Μπράντλεί 4, Γκριν 3 (1/7 σουτ, 1 τρίποντο), Κούζμα 10 (7 ριμπάουντ), Χάουαρντ 5 (12 ριμπάουντ), Ρόντο 8 (2), Κάλντγουελ-Πόουπ 13 (3), Καρούζο 2