Πέλικανς - Τζαζ 138-132: Φοβερός και τρομερός Ίνγκραμ

Ο Μπράντον Ίνγκαμ σημείωσε 49 πόντους για να οδηγήσει του Πέλικανς στη νίκη με 138-132 επί των Τζαζ στην παράταση και να διακόψει το σερί των 10 νικών της Γιούτα.

Σε ένα τρομερό ματς στη Νέα Ορλεάνη, οι Πέλικανς πήραν μια σπουδαία νίκη κόντρα στους Τζαζ με 138-132 στην παράταση, βάζοντας τέλος στο σερί των 10 νικών τους!

Το παιχνίδι ήταν από την αρχή εξαιρετικά αμφίρροπο, με 23 εναλλαγές στο σκορ και 23 ισοπαλίες! Μάλιστα το ματς κρίθηκε στην παράταση, μετά την 1/2 εύστοχες βολές του Ρούντι Γκομπέρ σε νεκρό χρόνο που έκανε το σκορ 122-122.

Στο έξτρα χρόνο οι Πέλικανς ήταν καλύτεροι, πιο ψύχραιμοι ενώ σε βραδιά καριέρας τον εκπληκτικό Μπράντον Ίνγκραμ.

Ο άσος των Πέλικανς ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 49 πόντους (ρεκόρ καριέρας) με 15/25 σουτ και 16/20 βολές, με τον Ντέρικ Φέιβορς να ακολουθεί με 21 πόντους και 11 ριμπάουντ κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Για τους Τζαζ, ο Ντόνοβαν Μίτσελ είχε 46 πόντους, ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς 26 πόντους και ο Γκομπέρ 17 πόντους και 14 ριμπάουντ.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-28, 56-49, 87-91, 122-122, 138-132

ΠΕΛΙΚΑΝΣ (Τζέντρι): Φέιβορς 21 (11 ριμπάουντ), Μέλι 7 (1), Ίνγκραμ 49 (3 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μπολ 5 (2/12 σουτ, 1 τρίποντο, 13 ασίστ), Χαρτ 9 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Χέιζ 9 (5 ριμπάουντ), Τζάκσον 10, Αλεξάντερ-Ουόκερ 12 (2), Μουρ 16 (2)

ΤΖΑΖ (Σνάιντερ): Μπογκντάνοβιτς 26 (3), Ο'Νιλ 9 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Ίνγκλις 12 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Γκομπέρ 17 (14 ριμπάουντ), Μίτσελ 46 (7 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Νιάνγκ, Μπράντλεϊ 2 (6 ριμπάουντ), Μούντιε 3, Κλάρκσον 15 (3), Τάκερ 2