Μπακς - Σέλτικς 128-123: Ασυγκράτητος Αντετοκούνμπο (vid)

Με ακόμα ένα double - double, οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Στο ημίχρονο έκαναν απλώς... πάρτι. Οι Μπακς ήταν μπροστά στο σκορ με 76-58, όμως οι Σέλτικς πάλεψαν και στο τελευταίο δίλεπτο μείωσαν σε 127-123. Τελικά, ο Γιάννης και η παρέα του πήραν τη νίκη με 128-123.

Κορυφαίος και πάλι ο Greek Freak. Είχε 32 πόντους και 17 ριμπάουντ! Σε, σχεδόν, 35 λεπτά συμμετοχής, είχε 11/22 σουτ και 10/20 βολές, ενώ εκτός από τα 17 ριμπάουντ, έδωσε 7 ασίστ και έκανε δύο τάπες, σε άλλη μία εκπληκτική του βραδιά. Είχε βοήθεια στο σκοράρισμα όπως συνήθως από τους Μίντλετον (23π.) και Λόπεζ (16π.), ενώ τεράστια ήταν η συμβολή του Ντι Βιτσέντζο που έβαλε κρίσιμα καλάθια (19π.), αλλά και του Τζορτζ Χιλ (13π.).

Από τους Σέλτικς, ξεχώρισε ο Ουόκερ με 40 πόντους κι 11 ριμπάουντ, ενώ ο Σμαρτ έμεινε στους 24 πόντους και ο Τέιτουμ στους 17 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-20, 76-55, 106-84, 128-123.