Σανς - Πέλικανς 121-124: Με την υπογραφή Ίνγκραμ

Οι Πέλικανς άλωσαν το Φίνιξ, με τον Μπράντον Ίνγκραμ να οδηγεί την ομάδα του στη νίκη με 121-124

Σανς και Πέλικανς παρατάχθηκαν στο Φίνιξ με σημαντικές απουσίες, με τους φιλοξενούμενους να δραπετεύουν τελικά με το διπλό με σκορ 121-124.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν παραγωγικό παιχνίδι, με την ομάδα της Νέας Ορλεάνης ωστόσο να βρίσκει περισσότερες απαντήσεις στην τέταρτη περίοδο και να επιστρέφει από το -7 του πρώτου ημιχρόνο (66-59). Ο Μπράντον Ίνγκραμ, μάλιστα, ήταν αυτός που έβαλε μεγάλα σουτ και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Ο πρώην άσος των Λέικερς ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών με 28 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ ακολούθησε ο Τζέι Τζέι Ρέντικ με 26 πόντους και ο Τζρου Χόλιντεϊ με 23 πόντους και 9 ασίστ.

Για τους Σανς, ο Κέλι Ούμπρε είχε 25 πόντους και ο Ντέβιν Μπούκερ 19 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-38, 66-59, 94-95, 121-124

ΣΑΝΣ (Ουίλιαμς): Καμίνσκι 14 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Σάριτς 5 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Ούμπρε 25 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Τ. Τζόνσον 6 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μπούκερ 19 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Ντιαλό 8, Κ. Τζόνσον 14 (3), Μπρίτζες 12 (6 ριμπάουντ), Οκόμπο 11 (2 τρίποντα, 7 ασίστ), Κάρτερ 7 (1)

ΠΕΛΙΚΑΝΣ (Τζέντρι): Ίνγκραμ 28 (3 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Χέιζ 7, Ρέντικ 26 (5 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Χόλιντεϊ 23 (1 τρίποντο, 9 ασίστ), Pυίλιαμς 2 (9 ριμπάουντ), Μέλι 9 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Τζάκσον 2, Μπολ 8 (2 τρίποντα, 5 ασίστ), Αλεξάντερ-Γουόκερ, Μουρ 19 (3)