Ουόριορς - Σπερς 110-127: Συνεχίζεται ο κατήφορος... (vid)

Την τετάρτη του ήττα σε πέντε ματς υπέστη το λειψό Γκόλντεν Στέιτ από τους Σπερς με 110-127.

Οι Σπερς δεν χαρίστηκαν στους γεμάτους προβλήματα Ουόριορς και επικράτησαν εύκολα στο Σαν Φρανσίσκο με 110-127.

Οι γηπεδούχοι, υπό το σοκ του σοβαρού τραυματισμού του Στεφ Κάρι, ο οποίος θα μείνει εκτός για τρεις μήνες, μπόρεσαν να προβάλλουν αντίσταση μόλις για ένα ημίχρονο (55-57), για να παραδοθούν πλήρως στις ορέξεις των αντιπάλων του στην τρίτη περίοδο. Οι Σπερς πάτησαν το γκάζι και ξέφυγαν με 86-97, πριν προηγηθούν με 25 πόντους (99-124) στην τέταρτη περίοδο, «καθαρίζοντας» το ματς.

Κορυφαίος των νικητών ο Πάτι Μιλς με 31 πόντους, με τον ΛαΜάρκους Όλντριτζ να προσθέτει 22 πόντους και 8 ριμπάουντ και τον Ρούντι Γκέι 16 πόντους.

Για τους γηπεδούχους, ο Ντι'Αντζελο Ράσελ είχε 30 πόντους και 8 ασίστ, ο Τζόρνταν Πουλ 20 πόντους και ο Νταμιόν Λι 16 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-29, 55-57, 86-97, 110-127

ΟΥΟΡΙΟΡΣ (Κερ): Γκριν 6 (2 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Ρόμπινσον 4, Κόλεϊ-Στάιν 6, Ράσελ 30 (9/24 σουτ, 3 τρίποντα, 8 ασίστ), Πουλ 20 (4), Κρις 4 (9 ριμπάουντ), Σπέλμαν 2, Πασκάλ 6, Μπόουμαν 2, Μπερκς 14 (2), Λι 16 (2)

ΣΠΕΡΣ (Πόποβιτς): Όλντριτζ 22 (8 ριμπάουντ), ΝτεΡόζαν 13 (11 ασίστ), Λάιλς (14 ριμπάουντ), Γουάιτ 10 (1), Φορμπς 14 (3), Μέτου, Γιούμπανκς, Γκέι 16 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Κάρολ 2, Πετλ 9 (10 ριμπάουντ), Μιλς 31 (6), Γουόκερ 1, Μπελινέλι 9 (1)