Νικς - Σέλτικς 95-118: Με πρωταγωνιστή τον Ουόκερ!

Οι σούπερ Σέλτικς του δευτέρου ημιχρόνου πάτησαν τους κάκιστους Νικς με 95-118 και κορυφαίο τον Κέμπα Ουόκερ.

Οι Νικς άντεξαν ένα ημίχρονο κόντρα στους Σέλτικς στο Madison Square Garden. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως κατέρρευσαν ολοκληρωτικά, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν πάρτι στη Νέα Υόρκη και να επικρατούν με 95-118.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου μάλιστα οι γηπεδούχοι διατηρούσαν το προβάδισμα με 51-46, το οποίο οι Σέλτικς ανέτρεψαν με ένα επιμέρους 44-72 στο δεύτερο ημίχρονο για να φτάσουν χωρίς πρόβλημα στη νίκη.

Ο Κέμπα Ουόκερ ήταν ο ενορχηστρωτής και κορυφαίος των νικητών με 32 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Τζέιλεν Μπράουν με 19 πόντους.

Για τους Νικς, ο Αρ Τζέι Μπάρετ με 26 πόντους και ο Μίτσελ Ρόμπινσον με 17 πόντους ήταν οι μοναδικοί διασωθέντες των γηπεδούχων.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-22, 51-46, 76-82, 95-118

ΝΙΚΣ (Φιζντέλ): Μόρις 12 (7 ριμπάουντ), Μπάρετ 26 (4 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Ραντλ 10 (10 ριμπάουντ), Ρόμπινσον 17 (7/7 δίποντα, 6 ριμπάουντ), Πέιτον 8 (2), Γκίμπσον 2, Πόρτις 8 (11 ριμπάουντ), Νοξ 7 (8 ριμπάουντ), Σμιθ, Ντιλικίνα, Τρίερ 2, Ντότσον 3

ΣΕΛΤΙΚΣ (Στίβενς): Χέιγουορντ 9 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), ,Τέιτουμ 15 (2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα), Ρ. Γουίλιαμς 4 (7 ριμπάουντ), Γουόκερ 32 (7), Μπράουν 19 (1), Γ. Γουίλιαμς 7, Οτζελέγιε 2, Πουαριέ 2, Φολ 4, Έντουαρντς 10 (1), Γουαναμέικερ 2, Σμαρτ 12 (3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Γκριν