Σέλτικς: Τα highlights της φιλικής νίκης επί των Χόρνετς (vid)

Οι Σέλτικς νίκησαν με 107-106 τους Σάρλοτ Χόρνετς στον πρώτο αγώνα προετοιμασίας που έδωσαν. Δείτε τα highlights.

Οι Σέλτικς έκαναν την πρώτη τους νίκη, στο πλαίσιο των φιλικών, με αντίπαλο τους Σάρλοτ Χόρνετς με το οριακό σκορ 107-106.

Στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, πρωταγωνιστές ήταν τόσο ο νεοαποκτηθείς πόιντ-γκαρντ Κέμπα Γουόκερ, ο οποίος μετά την παρουσία του στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας με την «αστερόεσσα», αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την εμφάνιση της ομάδας της Βοστόνης αλλά και ως αντίπαλος της ομάδας που τον ανέδειξε, των Σάρλοτ Χόρνετς, σημειώνοντας 12 πόντους και μοιράζοντας 4 ασίστ σε 20 λεπτά συμμετοχής.

Από την άλλη πλευρά, τα βλέμματα τράβηξε ο, Τζέισον Τέιτουμ ο οποίος τελείωσε τον αγώνα έχοντας μετρήσει 20 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε σχεδόν 24 αγωνιστικά λεπτά.