Αντετοκούνμπο: Τους τρέλανε και πάλι με 43 πόντους (vid)

Συνεχίζει να κάνει μαγικά στο παρκέ και να οδηγεί τους Μπακς, οι οποίοι νίκησαν 148-129 τους Ουίζαρντς.

Στο ίδιο έργο θεατές. Μια παράσταση ακόμα για τους Μπακς με πρωταγωνιστή και πάλι τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος με 43 πόντους οδήγησε το Μιλγουόκι στη νίκη επί των Ουίζαρντς με το εντυπωσιακό 148-129. Έτσι, οι Μπακς έφτασαν στο 40-13.

Ο Έλληνας σταρ ήταν και πάλι από άλλο πλανήτη και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 43 πόντους (14/18 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 6/11 βολές), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 31 λεπτά συμμετοχής, στην τρίτη φετινή του 40αρα. Όλα αυτά σε ένα ματς που είχε πολλά εντυπωσιακά στατιστικά στοιχεία όπως οι 85 πόντοι των Μπακς στο πρώτο ημίχρονο (ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου) καθώς και το γεγονός ότι έγιναν η πρώτη ομάδα την φετινή σεζόν που σπάει το φράγμα των 40 νικών Επίσης, στην πρώτη περίοδο οι Μπακς πέτυχαν 50 πόντους, κάτι που είχαν να κάνουν από το 1989