Μιλγουόκι Μπακς - Σικάγο Μπουλς 123-104: Τα «ελάφια» σάρωσαν τους «ταύρους»...

Σπουδαία εμφάνιση από τους Μπακς που έκαναν όργια στο δεύτερο ημίχρονο και συνέτριψαν τους Μπουλς οι οποίοι έκλεισαν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 18 πόντους.

Μπορεί οι Μπακς να φλέρταραν έντονα με μια ακόμα ήττα στον αγώνα τους με τους Σικάγο Μπουλς, όμως πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να επιστρέψουν από το -22 και να επιβληθούν με 123-104 των αντιπάλων τους.

Το Μιλγουόκι φέτος δείχνει ότι είναι ικανό να εδραιωθεί στις ισχυρές ομάδες του NBA. Οι Μπακς αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τους «ταύρους» κατάφεραν να επιστρέψουν και να πάρουν μια ακόμα νίκη η οποία ίσως αποδειχθεί και σημαντική για ψυχολογικούς λόγους.

Και αυτό επειδή ο Αντετοκούνμπο και οι συμπαίκτες του έκλεισαν το ημίχρονο πίσω στο σκορ (45 - 63) όμως στην τρίτη περίοδο πέτυχαν 46 πόντους (έναν περισσότερο από όσους είχαν σημειώσει στις δύο πρώτες) και δεν επέτρεψαν στους Μπουλς να ολοκληρώσουν τη... δουλειά.

Για τους νικητές ο Giannis πέτυχε 23 πόντους (6/11 διπ., 2/4 τρ., 5/9 β.), 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες και έκανε 4 λάθη.

Κορυφαίος πάντως ήταν ο Μπλέντσο (26 π.) ενώ και ο Μίντλετον με τους 23 πόντους του ήταν καθοριστικός στην εξέλιξη του αγώνα.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-40, 18-23, 46-17, 32-24