Ο Γκρίφιν με 50 πόντους και καλάθι και φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο οδηγός των Πίστονς (vid)

Συγκλονιστικό ματς με ανατροπές και το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στην παράταση.

Απίστευτο ματς, απίστευτος Γκρίφιν και τρίτη νίκη σε τρεις αγώνες για τους Πίστονς επί των Σίξερς με 133-132. Αγώνας για γερά νεύρα που τελείωσε στην παράταση με καλάθι και φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Μόλις πέντε δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε ο Ρέντικ έβαλε μπροστά στο σκορ τους; Σίξερς με 130-132 αλλά ο Μπλέικ Γκρίφιν δεν είχε πει την τελευταία λέξη του. Πέτυχε το καλάθι, κέρδισε και το φάουλ, ευστόχησε και έκανε το τελικό 133-132.

Ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών με 50 πόντους. Ακολούθησε ο Τζάκσον με 23 πόντους, 21 είχε ο Σμιθ και 17 ο Μπούλοκ. Για τους ηττημένους, ο Εμπίντ με 33 ήταν πρώτος σκόρερ και τον ακολούθησε ο Ρέντικ με 30.

Δείτε το βίντεο

Oι Νάγκετς πανηγύρισαν την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια, επικρατώντας με 126-112 του Σακραμέντο στο Ντένβερ Ο Τζαμάλ Μάρεϊ με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, ενώ Νίκολα Γιόκιτς έφτασε σε double double (14 πόντοι, 12 ριμπάουντ). Κορυφαίος των Κινγκς, ο Μάρβιν Μπάγκλεϊ με 20 πόντους.

Οι Πέλικανς έκαναν το 3Χ3, κερδίζοντας τους Κλίπερς με 116-109 στη Νέα Ορλεάνη. Double double από τον Άντονι Ντέιβις με 34 πόντους, 13 ριμπάουντ, που ήταν ο πρωταγωνιστής των Πέλικανς, κορυφαίος ο Τομπάιας Χάρις για τους Κλίπερς, με 26 πόντους.