NBA: Αποτελέσματα και highlights (βαθμολογίες)

Τα αποτελέσματα και τα highlights στους αγώνες της κανονικής περιόδου του NBA τα ξημερώματα της Δευτέρας (6/11). Οι βαθμολογίες σε Δύση και Ανατολή

Με ηγέτη τον Ντόνοβαν Μίτσελ που πέτυχε 31 πόντους οι Καβαλίερς έκαμψαν την αντίσταση των Ουόριορς με 115-104. Ο Στεφ Κάρι σημείωσε 28 πόντους αλλά δεν ήταν αρκετοί για να δώσουν τη νίκη στο Γκόλντεν Στέιτ.

Αν και βρέθηκαν πίσω με 19 πόντους οι Ράπτορς έστειλαν στην παράταση τον αγώνα με τους Σπερς και αναδείχθηκαν στο τέλος νικητές με 123-116. Κορυφαίος για το Τορόντο ήταν ο Σκότι Μπαρνς με 30 πόντους και 11 ριμπάουντ.

O Λούκα Ντόντσιτς σκόραρε 23 πόντους, μάζεψε 12 ριμπάουντ και μοίρασε 9 ασίστ, στη νίκη των Μάβερικς επί των Χόρνετς με 124-118. Παρά την ήττα ο Λαμέλο Μπολ έκανε μεγάλη εμφάνιση καθώς είχε 30 πόντους, 10 ριμπάουντ και 13 ασίστ.

Στα ματς που διεξήχθησαν για την κανονική περίοδο του NBA τα ξημερώματα της Δευτέρας (6/11), σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ - ΟΥΡΙΟΡΣ 115-104

ΜΑΒΕΡΙΚΣ - ΧΟΡΝΕΤΣ 124-118

ΜΠΛΕΙΖΕΡΣ - ΓΚΡΙΖΛΙΣ 100-112

ΣΠΕΡΣ - ΡΑΠΤΟΡΣ 116-123 (παράταση)