ΝΒΑ: Κακή εμφάνιση των Μπακς στο Τορόντο - Θετικός ο Βεζένκοφ (highlights)

Τα αποτελέσματα και τα highlights στους αγώνες της κανονικής περιόδου του NBA τα ξημερώματα της Πέμπτης (2/11). Οι βαθμολογίες σε Δύση και Ανατολή

Εύκολη ήττα γνώρισαν οι Μπακς από τους Ράπτορς με 130-111. Το Μιλγουόκι είχε κακή απόδοση σε άμυνα και επίθεση και παρά την προσπάθεια του δεύτερου ημιχρόνου δεν μπόρεσε να απειλήσει το Τορόντο. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για τα «ελάφια» σε τέσσερις έως τώρα αγώνες.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο Ντέμιαν Λίλαρντ είχε 15 πόντους, 2 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Οι Κινγκς γνώρισαν την ήττα από τους Ουόριορς εκτός έδρας με 102-101. Το αποτέλεσμα κρίθηκε στην τελευταία επίθεση με τον Τόμπσον να σκοράρει από τα έξι μέτρα και να δίνει τη νίκη στους «πολεμιστές». Ο Βεζένκοφ αν και πέτυχε 2 πόντους (0/3 τρίποντα, 1/3 δίποντα) είχε καλή παρουσία στην άμυνα και μάζεψε 5 ριμπάουντ σε 17 λεπτά συμμετοχής.