Λέικερς - Κινγκς 122-136: Θα ξεχαστεί γρήγορα - Θετικός ο Αντετοκούνμπο

Σε παιχνίδι-αγγαρεία, οι Κινγκς κέρδισαν στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου τους Λος Άντζελες Λέικερς. Θετική εμφάνιση ο Κώστας Αντετοκούνμπο

Με ήττα έκλεισε η κανονική περίοδος για τους Λος Άντζελες Λέικερς, οι οποίοι είδαν το ματς με τους Κινγκς (122-136) περισσότερο σε… αγγαρεία

Το μυαλό του Φρανκ Βόγκελ και των συνεργατών του βρισκόταν στον πρώτο γύρο των playoffs όπου θα αντιμετωπίσουν την όγδοη ομάδα της Δύσης.

Λίγο χρόνο συμμετοχής πήρε ο ΛεΜπρόν Τζέιμς οι Άντονι Ντέιβις και Κάιλ Κούζμα «γέμισαν» τις μπαταρίες τους ενώ ο Ράζον Ρόντο ενσωματώθηκε στην αποστολή των «Λιμνάνθρωπων». Έτσι, η ήττα από την ομάδα του Σακραμέντο θα ξεχαστεί γρήγορα, αν δεν έχει ξεχαστεί ήδη!

Παρκέ πάτησε κι ο Κώστας Αντετοκούνμπο, παίρνοντας την ευκαιρία να γράψει μερικά λεπτά. Για 11:24 έμεινε στο παρκέ, για να σκοράρει επτά πόντους από 3/3 δίποντα και 1/2 βολές. Ο Τζέιμς με 17 πόντους έκανε... συντήρηση

Για τους νικητές κορυφαίοι ήταν οι Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς (27 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα σε 27 λεπτά) κι Μπάντι Χιλντ (28 πόντοι σε 26 λεπτά).