Πέλικανς - Μπακς 124-103: H 30άρα του Αντετοκούνμπο σε 23 λεπτά (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 30 πόντους στη φιλική ήττα των Μπακς από τους Πέλικανς με 124-103.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με μια εμφάνιση... προ κορονοϊού, πέτυχε 30 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ κόντρα στους Πέλικανς, σε 23 λεπτά συμμετοχής. Παρά το γεγονός αυτό, οι Μπακς ηττήθηκαν με 124-103 σε φιλικό πριν από την επανέναρξη του NBA.

Οι Μπακς παρουσίασαν αμυντικές αδυναμίες κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δέχτηκαν 74 πόντους. Βέβαια, επρόκειτο για ένα φιλικό ματς με πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες στη διάρκεια του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός έκανε κίνηση τελευταία στιγμή για Σλούκα- Νέο "όχι" από τον Έλληνα γκαρντ!

Για το Μιλγουόκι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 30 πόντους (12/15 βολές, 6/12 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ), ενώ ο Μίλντετον είχε 16 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Ιλιασόβα 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Στο ματς έπαιξε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο και σε 4 λεπτά συμμετοχής είχε 1 ριμπάουντ και μία ασίστ

Για την Νέα Ορλεάνη δεν αγωνίστηκε ο Ζάιον Ουίλιαμσον. Ο Ρέντικ είχε 20 πόντους, ο Χέις 17 πόντους, ο Τζάκσον 16 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-21, 53-50, 81-90, 103-124.