Δάφνη Δαφνίου - Ολυμπιακός Β' 80-82: Επεισοδιακό «διπλό» για τους «ερυθρόλευκους»

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, το οποίο διεκόπη πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός Β' νίκησε δύσκολα την Δάφνη Δαφνίου στο Χαϊδάρι (80-82). Ξεχώρισαν Πετρόπουλος (26π) και Αρσενόπουλος (21π).

Ο Ολυμπιακός Β' νίκησε στο Χαϊδάρι την Δάφνη Δαφνίου με σκορ 80-82, σε ένα παιχνίδι το οποίο ήταν επεισοδιακό. Το ματς διεκόπη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο άναψαν καπνογόνα, με αποτέλεσμα η ατμόσφαιρα να γίνει αποπνικτική.

Ήταν η πρώτη νίκη για τους Πειραιώτες, ύστερα από δύο σερί ήττες, έχοντας χάσει από Ψυχικό και Παγκράτι. Oι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον εξαιρετικό Ανδρέα Πετρόπουλο με 26 πόντους (3/4 δίποντα, 5/8 τρίποντα) και για άξιο συμπαραστάτη τον Νίκο Αρσενόπουλο (21 πόντοι, 5/8 δίποντα, 2/3 τρίποντα). Πολύτιμη και η συνεισφορά του Βασίλη Χρηστίδη (14 πόντοι, 9 ριμπάουντ).

Α2 μπάσκετ: Πρωταθλητής χειμώνα ο Χαρίλαος Τρικούπης .Τρεις βαθμοί από τα πλέι οφ ο Ολυμπιακός Β'

Τα δεκάλεπτα: 25-24, 49-50, 62-67, 80-82

Δάφνη Δ. (Κωνσταντινίδης): Τοπάλι 10 (1), Σταυρακούκας 3 (1), Κουφόπουλος 7 (1), Δομπρογιάννης 6, Αγγέλου 10 (2), Καννάς, Φιλιππάκος 8, Γκάτζο 9 (1), Μπάλος, Αρνόκουρος 4, Κανονίδης 18 (2), Κουρτίδης 5 (1).

Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Νικολαΐδης 6, Πετρόπουλος 26 (5), Νοέας 2, Καμπούρης, Τζόλος 6 (1), Αρσενόπουλος 21 (2), Χρηστίδης 14, Μελισσαράτος 4, Νίκου 3 (1).