Αυτό είναι το αγωνιστικό πρόγραμμα για την σεζόν 2019-2020 στην EuroLeague

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα της EuroLeague για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020. Πρεμιέρα στη Γαλλία για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Βιλερμπάν, στο ΟΑΚΑ με Ερυθρό Αστέρα ο Παναθηναϊκός. 

Αυτό είναι το αγωνιστικό πρόγραμμα για την σεζόν 2019-2020 στην EuroLeague

Αυτό είναι το πρόγραμμα των 34ων αγωνιστικών της EuroLeague για την σεζόν 2019-2020. Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει στη πρεμιέρα της διοργάνωσης την Βιλερμπάν στη Γαλλία, ενώ την τελευταία αγωνιστική θα φιλοξενήσει στο ΣΕΦ την Μπαρτσελόνα. Ο Παναθηναϊκός στη πρώτη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει στο ΟΑΚΑ τον Ερυθρό Αστέρα.

1η αγωνιστική
Χίμκι - Μακάμπι Τελ Αβίβ 3/10
Μπάγερν Μονάχου - Αρμάνι Μιλάνο 3/10
Βιλερμπάν - Ολυμπιακός 3/10
Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε 3/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μπασκόνια 4/10
Αναντολού Εφές - Μπαρτσελόνα 4/10
Αλμπα Βερολίνου - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 4/10
Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας 4/10
Βαλένθια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4/10

2η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάγερν Μονάχου 10/10
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μπαρτσελόνα 10/10
Ερυθρός Αστέρας - Φενέρμπαχτσε 10/10
Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός 10/10
Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι Τελ Αβίβ 10/10
Χίμκι - Μπασκόνια 11/10
Αναντολού Εφές - Αλμπα Βερολίνου 11/10
Ολυμπιακός - Βαλένθια 11/10
Αρμάνι Μιλάνο - Ζάλγκιρις Κάουνας 11/10

3η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Χίμκι 17/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης 17/10
Φενέρμπαχτσε - Μπασκόνια 17/10
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ερυθρός Αστέρας 17/10
Μπάγερν Μονάχου - Βιλερμπάν 17/10
Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο 17/10
Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 18/10
Μπαρτσελόνα - Αλμπα Βερολίνου 18/10
Βαλένθια - Αναντολού Εφές 18/10

4η αγωνιστική
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός 24/10
Αναντολού Εφές - Ρεάλ Μαδρίτης 24/10
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βαλένθια 24/10
Ερυθρός Αστέρας - Μπαρτσελόνα 24/10
Μπάγερν Μονάχου - Χίμκι 25/10
Αλμπα Βερολίνου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 25/10
Αρμάνι Μιλάνο - Φενέρμπαχτσε 25/10
Μπασκόνια - Ολυμπιακός 25/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Βιλερμπάν 25/10

5η αγωνιστική
Χίμκι - Παναθηναϊκός 29/10
Αναντολού Εφές - Ερυθρός Αστέρας 29/10
Αλμπα Βερολίνου - Αρμάνι Μιλάνο 29/10
Βιλερμπάν - Μπασκόνια 29/10
Μπαρτσελόνα - Βαλένθια 29/10
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός 30/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 30/10
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενέρμπαχτσε 30/10
Μπάγερν Μονάχου - Ρεάλ Μαδρίτης 30/10

6η αγωνιστική
Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι 31/10
Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές 31/10
Αρμάνι Μιλάνο - Μπαρτσελόνα 31/10
Βαλένθια - Βιλερμπάν 31/10
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1/11
Φενέρμπαχτσε - Ζάλγκιρις Κάουνας 1/11
Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 1/11
Μπασκόνια - Μπάγερν Μονάχου 1/11
Ρεάλ Μαδρίτης - Αλμπα Βερολίνου 1/11

7η αγωνιστική
Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης 7/11
Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές 7/11
Μακάμπι Τελ Αβιβ - Αλμπα Βερολίνου 7/11
Αρμάνι Μιλάνο - Μπασκόνια 7/11
Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 7/11
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Χίμκι 8/11
Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν Μονάχου 8/11
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μπαρτσελόνα 8/11
Παναθηναϊκός - Βαλένθια 8/11

8η αγωνιστική
Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο 14/11
Αναντολού Εφές - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 14/11
Παναθηναϊκός - Αλμπα Βερολίνου 14/11
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα 14/11
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Φενέρμπαχτσε 15/11
Ερυθρός Αστέρας - Βιλερμπάν 15/11
Ολυμπιακός - Ζάλγκιρις Κάουνας 15/11
Βαλένθια - Μπάγερν Μονάχου 15/11
Μπασκόνια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 15/11

9η αγωνιστική
Ζάλγκιρις Κάουνας - Παναθηναϊκός 19/11
Αλμπα Βερολίνου - Ερυθρός Αστέρας 19/11
Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός 19/11
Βιλερμπάν - Αναντολού Εφές 19/11
Ρεάλ Μαδρίτης - Χίμκι 19/11
Βαλένθια - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/11
Αρμάνι Μιλάνο - Μακάμπι Τελ Αβίβ 20/11
Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε 20/11
Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 20/11

10η αγωνιστική
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ερυθρός Αστέρας 21/11
Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός 21/11
Βαλένθια - Χίμκι 21/11
Αρμάνι Μιλάνο - Αναντολού Εφές 22/11
Βιλερμπάν - Φενέρμπαχτσε 22/11
Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ 22/11
Μπασκόνια - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 22/11
Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 22/11
Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός 22/11

11η αγωνιστική
Φενέρμπαχτσε - Χίμκι 28/11
Ερυθρός Αστέρας - Βαλένθια 28/11
Αλμπα Βερολίνου - Ζάλγκιρις Κάουνας 28/11
Παναθηναϊκός - Μπασκόνια 28/11
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν 28/11
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ρεάλ Μαδρίτης 29/11
Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου 29/11
Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο 29/11
Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 29/11

12η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζάλγκιρις Κάουνας 5/12
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπάγερν Μονάχου 5/12
Αρμάνι Μιλάνο - Ερυθρός Αστέρας 5/12
Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια 5/12
Χίμκι - Μπαρτσελόνα 6/12
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Βιλερμπάν 6/12
Φενέρμπαχτσε - Αλμπα Βερολίνου 6/12
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 6/12
Μπασκόνια - Αναντολού Εφές 6/12

13η αγωνιστική
Χίμκι - Αλμπα Βερολίνου 12/12
Φενέρμπαχτσε - Αναντολού Εφές 12/12
Ερυθρός Αστέρας - Μπασκόνια 12/12
Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 12/12
Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός 12/12
Ζάλγκιρις Κάουνας - Βαλένθια 13/12
Μπάγερν Μονάχου - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 13/12
Βιλερμπάν - Αρμάνι Μιλάνο 13/12
Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 13/12

14η αγωνιστική
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μακάμπι Τελ Αβίβ 17/12
Ζάλγκιρις Κάουνας - Αναντολού Εφές 17/12
Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε 17/12
Ρεάλ Μαδρίτης - Αρμάνι Μιλάνο 17/12
Βαλένθια - Μπασκόνια 17/12
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ερυθρός αστέρας 18/12
Αλμπα Βερολίνου - Μπάγερν Μονάχου 18/12
Ολυμπιακός - Χίμκι 18/12
Μπαρτσελόνα - Βιλερμπάν 18/12

15η αγωνιστική
Φενέρμπαχτσε - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/12
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός 19/12
Αρμάνι Μιλάνο - Βαλένθια 19/12
Μπασκόνια - Ρεάλ Μαδρίτης 19/12
Χίμκι - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/12
Αναντολού Εφές - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 20/12
Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός 20/12
Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα 20/12
Βιλερμπάν - Αλμπα Βερολίνου 20/12

16η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αρμάνι Μιλάνο 26/12
Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ 26/12
Αλμπα Βερολίνου - Μπασκόνια 26/12
Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης 26/12
Βιλερμπάν - Χίμκι 26/12
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ερυθρός Αστέρας 27/12
Φενέρμπαχτσε - Βαλένθια 27/12
Μπάγερν Μονάχου - Ζάλγκιρις Κάουνας 27/12
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 27/12

17η αγωνιστική
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 2/1
Ερυθρός Αστέρας - Μπάγερν Μονάχου 2/1
Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε 2/1
Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα 2/1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός 3/1
Αναντολού Εφές - Χίμκι 3/1
Βιλερμπάν - Ρεάλ Μαδρίτης 3/1
Αρμάνι Μιλάνο - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 3/1
Βαλένθια - Αλμπα Βερολίνου 3/1

18η αγωνιστική
Αλμπα Βερολίνου - Μακάμπι Τελ Αβίβ 9/1
Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός 9/1
Ρεάλ Μαδρίτης - Ζάλγκιρις Κάουνας 9/1
Μπασκόνια - Φενέρμπαχτσε 9/1
Χίμκι - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 10/1
Μπάγερν Μονάχου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 10/1
Βιλερμπάν - Ερυθρός Αστέρας 10/1
Βαλένθια - Ολυμπιακός 10/1
Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές 10/1

19η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης 9/1
Χίμκι - Βαλένθια 9/1
Αναντολού Εφές - Αρμάνι Μιλάνο 9/1
Φενέρμπαχτσε - Βιλερμπάν 9/1
Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου 10/1
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπαρτσελόνα 10/1
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μπασκόνια 10/1
Ερυθρός Αστέρας - Ζάλγκιρις Κάουνας 10/1
Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 10/1

20ή αγωνιστική
Χίμκι - Ρεάλ Μαδρίτης 16/1
Φενέρμπαχτσε - Μπαρτσελόνα 16/1
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αρμάνι Μιλάνο 16/1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια 17/1
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Βαλένθια 17/1
Αναντολού Εφές - Βιλερμπάν 17/1
Ερυθρός Αστέρας - Αλμπα Βερολίνου 17/1
Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 17/1
Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις Κάουνας 17/1

21η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βαλένθια 23/1
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός 23/1
Μπάγερν Μονάχου - Μακάμπι Τελ Αβίβ 23/1
Μπασκόνια - Χίμκι 23/1
Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας 23/1
Φενέρμπαχτσε - Αρμάνι Μιλάνο 24/1
Ζάλγκιρις Κάουνας - Αλμπα Βερολίνου 24/1
Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν 24/1
Ρεάλ Μαδρίτης - Αναντολού Εφές 24/1

22η αγωνιστική
Χίμκι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 30/1
Αλμπα Βερολίνου - Φενέρμπαχτσε 30/1
Ολυμπιακός - Μπασκόνια 30/1
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρεάλ Μαδρίτης 30/1
Βιλερμπάν - Ζάλγκιρις Κάουνας 30/1
Μπαρτσελόνα - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 30/1
Ερυθρός Αστέρας - Αναντολού Εφές 31/1
Αρμάνι Μιλάνο - Μπάγερν Μονάχου 31/1
Βαλένθια - Παναθηναϊκός 31/1

23η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές 4/2
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός 4/2
Αρμάνι Μιλάνο - Αλμπα Βερολίνου 4/2
Βιλερμπάν - Μπάγερν Μονάχου 4/2
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια 4/2
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Φενέρμπαχτσε 5/2
Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός 5/2
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Χίμκι 5/2
Βαλένθια - Μπαρτσελόνα 5/2

24η αγωνιστική
Αναντολού Εφές - Ζάλγκιρις Κάουνας 6/2
Αλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης 6/2
Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6/2
Μπασκόνια - Βιλερμπάν 6/2
Χίμκι - Ερυθρός Αστέρας 7/2
Φενέρμπαχτσε - Μακάμπι Τελ Αβίβ 7/2
Μπάγερν Μονάχου - Βαλένθια 7/2
Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 7/2
Μπαρτσελόνα - Αρμάνι Μιλάνο 7/2

25η αγωνιστική
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Αλμπα Βερολίνου 20/2
Φενέρμπαχτσε - Ρεάλ Μαδρίτης 20/2
Ολυμπιακός - Βιλερμπάν 20/2
Αρμάνι Μιλάνο - Χίμκι 20/2
Μπασκόνια - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/2
Ερυθρός Αστέρας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21/2
Μπάγερν Μονάχου - Αναντολού Εφές 21/2
Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα 21/2
Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 21/2

26η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα 27/2
Αλμπα Βερολίνου - Αναντολού Εφές 27/2
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός 27/2
Μπασκόνια - Ερυθρός Αστέρας 27/2
Χίμκι - Βιλερμπάν 28/2
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μπάγερν Μονάχου 28/2
Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο 28/2
Βαλένθια - Φενέρμπαχτσε 28/2
Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός 28/2

27η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 3/3
Ζάλγκιρις Κάουνας - Χίμκι 3/3
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3/3
Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 3/3
Βιλερμπάν - Βαλένθια 3/3
Φενέρμπαχτσε - Ερυθρός Αστέρας 4/3
Αλμπα Βερολίνου - Μπαρτσελόνα 4/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αναντολού Εφές 4/3
Μπάγερν Μονάχου - Μπασκόνια 4/3

28η αγωνιστική
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ζάλγκιρις Κάουνας 5/3
Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 5/3
Ρεάλ Μαδρίτης - Βιλερμπάν 5/3
Βαλένθια - Αρμάνι Μιλάνο 5/3
Χίμκι - Φενέρμπαχτσε 6/3
Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός 6/3
Ερυθρός Αστέρας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 6/3
Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου 6/3
Μπασκόνια - Αλμπα Βερολίνου 6/3

29η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αλμπα Βερολίνου 12/3
Αναντολού Εφές - Βαλένθια 12/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια 12/3
Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός 12/3
Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας 12/3
Χίμκι - Μπάγερν Μονάχου 13/3
Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός 13/3
Βιλερμπάν - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 13/3
Μπαρτσελόνα - Ζάλγκιρις Κάουνας 13/3

30ή αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βιλερμπάν 19/3
Αλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός 19/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/3
Μπαρτσελόνα - Χίμκι 19/3
Αναντολού Εφές - Μπασκόνια 20/3
Ερυθρός Αστέρας - Αρμάνι Μιλάνο 20/3
Μπάγερν Μονάχου - Φενέρμπαχτσε 20/3
Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης 20/3
Βαλένθια - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/3

31η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 24/3
Ζάλγκιρις Κάουνας - Φενέρμπαχτσε 24/3
Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας 24/3
Μπάγερν Μονάχου - Αλμπα Βερολίνου 24/3
Βαλένθια - Ρεάλ Μαδρίτης 24/3
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Αναντολού Εφές 25/3
Παναθηναϊκός - Χίμκι 25/3
Βιλερμπάν - Μπαρτσελόνα 25/3
Μπασκόνια - Αρμάνι Μιλάνο 25/3

32η αγωνιστική
Φενέρμπαχτσε - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 26/3
Αλμπα Βερολίνου - Βαλένθια 26/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζάλγκιρις Κάουνας 26/3
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάγερν Μονάχου 26/3
Χίμκι - Ολυμπιακός 27/3
Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός 27/3
Ερυθρός Αστέρας - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 27/3
Αρμάνι Μιλάνο - Βιλερμπάν 27/3
Μπαρτσελόνα - Μπασκόνια 27/3

33η αγωνιστική
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Αρμάνι Μιλάνο 2/4
Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός 2/4
Αλμπα Βερολίνου - Βιλερμπάν 2/4
Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 2/4
Χίμκι - Αναντολού Εφές 3/4
Ζάλγκιρις Κάουνας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3/4
Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 3/4
Μπάγερν Μονάχου - Ερυθρός Αστέρας 3/4
Μπασκόνια - Βαλένθια 3/4

34η αγωνιστική
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 9/4
Αρμάνι Μιλάνο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 9/4
Βιλερμπάν - Μακάμπι Τελ Αβίβ 9/4
Βαλένθια - Ερυθρός Αστέρας 9/4
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μπάγερν Μονάχου 10/4
Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε 10/4
Αλμπα Βερολίνου - Χίμκι 10/4
Μπασκόνια - Παναθηναϊκός 10/4
Ρεάλ Μαδρίτης - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 10/4

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας