Τα βρήκε σκούρα με την Γκραν Κανάρια η Ρεάλ Μαδρίτης (vid)

Οι Μαδριλένοι επικράτησαν 67-75 κάνοντας αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο και ανατρέποντας την εις βάρος τους κατάσταση.

Την Πέμπτη ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στη Μαδρίτη κόντρα στη Ρέαλ, η οποία νίκησε με 67-75 την Γκραν Κανάρια σε ένα ματς, όμως, που τα βρήκε σκούρα. Οι νησιώτες ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και προηγήθηκε με 15-8.

Παρά το γεγονός πως η Βασίλισσα γύρισε την κατάσταση οι γηπεδούχοι αντέδρασαν βελτιώνοντας την άμυνα και πήγαν στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ με 34-27. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ωστόσο η Γκραν Κανάρια ανέβασε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων (38-28).

Οι Μαδριλένοι, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαναν την αντεπίθεση τους για να γυρίσουν το παιχνίδι. Μπροστάρης αυτής της προσπάθειας ήταν ο Ρούντι Φερνάντεθ και η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε στη νίκη με 67-75 και την Πέμπτη περιμένει τον Ολυμπιακό.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 34-27, 56-52, 67-75.