Νίκη της Μπάγερν επί της Χίμκι με 72-65 (vid)

Οι «Βαυαροί» με σύμμαχο την έδρα τους πήραν την νίκη απέναντι στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Η Μπάγερν Μονάχου επιβλήθηκε της Χίμκι με 72-65 για την ενδέκατη αγωνιστική της EuroLeague.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους «Βαυαρούς» να κλείνουν το πρώτο ημίχρονο με σκορ 31-28.

Στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ανέβασε την απόδοση της αλλά δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Στην τελευταία και κρίσιμη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν στα χέρια τους τον έλεγχο του αγώνα κατακτώντας στο τέλος και την νίκη που αποτελεί την πέμπτη στην φετινή διοργάνωση.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 31-28, 54-50, 72-65.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Ράντονιτς): Ντάνγκουμπιτς 3, Κόπονεν 2, Ραντόσεβιτς 6, Λούτσιτς 13, Λο 9, Τζέντοβιτς 14, Γιόβιτς 9 (9 ασίστ), Μπαρτέλ 4, Γουίλιαμς 10, Μπούκερ 2.

ΧΙΜΚΙ (Μπαρτζώκας): Μποστ 6, Κρόκερ, Γκριν 7, Μάρκοβιτς 10, Μόνια, Γκιλ 8, Ζούμπκοβ, Τζένκινς 12, Τόμας 10, Μίκι 12.