Μονακό - Παρτιζάν 85-70: Με οδηγό τον Τζέιμς και την άμυνα ήρθε η νίκη (highlights)

Με τον Μάικ Τζέιμς οδηγό και την άμυνα... φάρο στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μονακό πήρε τη νίκη με 85-70 κόντρα στην Παρτιζάν για την 24η αγωνιστική της EuroLeague.

Ανεβάζοντας εκπληκτικά την αμυντική της απόδοση στην τελευταία περίοδο η Μονακό πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στην Παρτιζάν για την 24η αγωνιστική της EuroLeague ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 14-10.

Κορυφαίος για την ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς ήταν ο Μάικ Τζέιμς με 19 πόντους, 7 ασίστ και κανένα λάθος. Με την επίδοσή του αυτή ο Αμερικανός άσος έγινε ο δεύτερος σκόρερ στην ιστορία της EuroLeague, καθώς ισοφάρισε τον Νάντο Ντε Κολό στους 4.383 πόντους.

Από την Παρτιζάν, που έπεσε στο 12-12, ξεχώρισε ο Πάντερ με 28 πόντους ενώ ο Καμίνσκι πρόσθεσε άλλους 17, που ήταν και οι μοναδικοί διψήφιοι παίκτες για τους Σέρβους.

Τα δεκάλεπτα: 14-16, 44-38, 65-61, 85-70

ΜΟΝΑΚΟ (Σάσα Ομπράντοβιτς): Οκόμπο 13 (1/3 τρίποντα), Λόιντ 9 (1/4 τρίποντα), Μπλόσομγκεϊμ 9 (1/4 τρίποντα), Μπράουν 4, Ντιαλό 4, Κορνελί, Τζαϊτέ 14 (6 ριμπάουντ), Γουόκερ, Μοτιεγιούνας 3 (6 ριμπάουντ), Ουαταρά 5, Χολ 5, Τζέιμς 19 (2/6 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ)

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Ζέλικο Ομπράντοβιτς): ΛεΝτέι 8 (4 ριμπάουντ), Αβράμοβιτς 6, Κοπρίβιτσα, Πάντερ 28 (3/5 τρίποντα), Σμάιλαγκιτς, Γιάραμαζ, Νάναλι 6 (4 ριμπάουντ), Τριφούνοβιτς, Ντόζιερ, Πονίτκα, Καμίνσκι 17 (3/4 τρίποντα), Καμπόκλο 5

Τα ομαδικά στατιστικά της Μονακό: 26/49 δίποντα, 6/21 τρίποντα, 15/18 βολές, 37 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 7 κλεψίματα, 6 λάθη

Τα ομαδικά στατιστικά της Παρτίζαν: 13/26 δίποντα, 9/24 τρίποντα, 17/18 βολές, 30 ριμπάουντ, 13 ασίστ, 1 κλέψιμο, 16 λάθη