Εφές Αναντόλου - Μονακό: Το σουτ του Μπομπουά που παραλίγο να οδηγήσει σε παράταση (vid)

Σε σουτ τριών πόντων ευστόχησε ο Ροντρίγκ Μπομπουά κόντρα στη Μονακό, με τους διαιτητές να το καταλογίζουν ως δίποντο.

Λίγο έλειψε να στείλει το Εφές-Μονακό στην παράταση ο Ροντρίγκ Μπομπουά, το τρίποντο όμως στο οποίο ευστόχησε τελικά ήταν... δίποντο!

Συγκεκριμένα, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και με το ματς να είναι στο 76-79 ο Γάλλος άσος ευστόχησε από τη περιφέρεια με τους διαιτητές να καταλογίζουν αρχικά το καλάθι ως τρίποντο.

Μετά από την εξέταση όμως της φάσης στο άμεσο ριπλέι, θεώρησαν ότι πατούσε τη γραμμή των 6.75 με τα ακροδάχτυλα και το υποβάθμισαν σε σουτ 2 πόντων.