Μπασκόνια - Βίρτους 81-91: Πήρε το «θρίλερ» στη Βιτόρια με Μπελινέλι από τα παλιά... (highlights)

Με ένα Μάρκο Μπελινέλι από τα... παλιά η Βίρτους Μπολόνια έκοψε το σερί της Μπασκόνια επικρατώντας στη Βιτόρια με 81-91 για τη 14η αγωνιστική της EuroLeague.

Έκοψε το σερί της Μπασκόνια η Βίρτους Μπολόνια επικρατώντας με 81-91 σε ένα ματς-θρίλερ στη Βιτόρια για τη 14η αγωνιστική της EuroLeague.

Το προβάδισμα είχε πολλές εναλλαγές με τη Βίρτους να ξεκινάει δυναμικά στην πρώτη περίοδο (15-24) όμως η Μπασκόνια έφτασε στην ανατροπή με το κλείσιμο του ημιχρόνου (43-42). Το δεύτερο ημίχρονο ήταν θρίλερ με τη Βίρτους έχοντας ως «αιχμή του δόρατος» τον Μάρκο Μπελινέλι, που πέτυχε 27 πόντους. να φτάνει στη νίκη ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 10-4.

Τα δεκάλεπτα: 15-24, 43-42, 60-63, 81-91.