Παρτίζαν - Μονακό 89-85: Ξανά νίκη στην παράταση οι Σέρβοι (highlights)

Μετά τη νίκη στο έξτρα πεντάλεπτο επί του Παναθηναϊκού, η Παρτίζαν λύγισε και τη Μονακό στην παράταση με 89-85.

Ακόμα μία σπουδαία νίκη στην παράταση πήρε η Παρτίζαν με 89-85 της Μονακό. Αυτό ήταν το δεύτερο θετικό σερί αποτέλεσμα στο έξτρα πεντάλεπτο για τους Σέρβους, μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού.

Οι Μονεγάσκοι έστειλαν το ματς στην παράταση με τον Μάικ Τζέιμς να κάνει το 72-72 με φανταστικό τρίποντο στα 2" πριν το τέλος, ενώ νωρίτερα είχε σκοράρει ένα καθοριστικό σουτ τριών πόντων και στα 14".

Στην παράταση όμως οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και πιο ψύχραιμοι από τη γραμμή των βολών με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 32-35, 51-51, 72-72 (κ.α), 89-85

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Ζ. Ομπράντοβιτς): Βούκτσεβιτς 2, ΛεΝτέι 3 (1/5 σουτ, 5 ριμπάουντ), Αβράμοβιτς 2, Κοπρίβιτσα, Πάντερ 25 (4/9 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 8/9 βολές, 4 ασίστ, 4 λάθη), Σμάιλαγκιτς 4, Νάναλι 23 (3/5 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Άντζουσιτς 2, Ντοζίερ 15 (1/2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 4 λάθη), Πονίτκα, Καμπόκλο 13 (6 ριμπάουντ).

ΜΟΝΑΚΟ (Σ. Ομπράντοβιτς): Οκόμπο 9 (1 τρίποντο, 7 ασίστ), Λόιντ 6 (0/3 τρίποντα), Μπλόσομγκεϊμ 4 (4 ριμπάουντ), Μπράουν 10 (7 ριμπάουντ), Ντιάλο 10 (1), Κορνελί, Γουόκερ 3 (1), Μοτιεγιούνας 23 (6/7 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 λάθη), Ουατάρα, Χολ 4, Τζέιμς 16 (1/6 δίποντα, 3/9 τρίποντα, 5/6 βολές, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 λάθη).