Αρμάνι - Ζαλγκίρις 70-83: «Πάρτι» στο Μιλάνο (highlights)

Εντυπωσιακή η Ζαλγκίρις πέρασε από το Μιλάνο κερδίζοντας 83-70 την Αρμάνι.

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη νίκη για τη Ζαλγκίρις μέσα στο Μιλάνο με αντίπαλο την Αρμάνι.

Παίζοντας από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση, η Ζαλγκίρις που είχε σε μεγάλη βραδιά τους Ουλάνοβας, Έβανς κέρδισε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-70 και επέστρεψε στις επιτυχίες.

Η Αρμάνι μετά την πρώτη περίοδο δεν μπόρεσε να βρει λύσεις απέναντι στην άμυνα των φιλοξενούμενων που ξέφυγαν με δέκα (31-41) και κατάφεραν μέχρι το τέλος να κρατήσουν παρά την πίεση των γηπεδούχων.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 31-41, 52-59, 70-83

ΑΡΜΑΝΙ (Μεσίνα): Λο 3, Πόιθρες 4, Μπορτολάνι, Τονούτ 5 (1), Μέλι 4 (5 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Ρίτσι, Χολ 11 (2), Σιλντς 21 (3/7 τρίποντα, 3 ριμπάουντ), Μίροτιτς 14 (2/7 τρίποντα), Χάινς 4 (3 ριμπάουντ), Φόιγκτμαν 4 (5 ριμπάουντ).

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ (Μακσβίτις): Έβανς 19 (4/6 τρίποντα, 4 ασίστ, 4 λάθη), Λεκαβίτσιους (3 ασίστ), Χέιζ 9 (4 ριμπάουντ), Γκεντράιτις, Σμιτς 16 (4/5 τρίποντα), Μπιρούτις 8, Ντίμσα 5 (1), Λαβρινοβίτσιους 2, Μπουτκεβίτσιους 4, Ουλανόβας 20 (6 ριμπάουντ, 5 ασίστ).